• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GENEL BAŞKAN VE ÖZGEÇMİŞİ

Burdur da doğdu.İlk,orta ve Lise tahsilini Burdur da tamamladı.
Bursa İktisadi ve Ticari İlimler akademisini İşletme,İktisatı bitirdi.
Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır. Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde yer almıştır.
Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevini yapmıştır.
Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, İlk DYP Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. Sonra DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.Milli  bir Lider olan YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:Türkiyede kaybolmaya yüz tutmuş olan:
Hakkı Hukuku,Adaleti,Demokrasiyi,Özgürlükleri,Milli Birlik ve beraberliği, kardeşliği sağlamak için,Türkiyeyi Tarımda,Hayvancılıkta,Yerli Sanayide kalkınmayı ve üretimi artırmak,Huzurlu,güvenli,mutlu,sağlıklı yaşanabilir bir Türkiyeyi yeniden kurmak için 27 Nisan 2012 de kurulmuş tek merkez ve milli çatı partisi olan, Hak ve Adalet Partisinin (Hap) kurucusudur ve aynı zamanda kurucu Genel Başkanlığını yapmıştır, daha sonra yapılan 4 (DÖRT) Olağan Büyük Kongresinde ‘de oy birliğiyle tekrar Genel Başkanlığa seçilmiş, getirilmiş, seçimle gelen milli bir Genel Başkan ve Milli bir Liderdir.
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK: Hak ve Adalet Partisini (HAP) Seçimlere girmeyi hak kazandırmış ve partiyi 7 haziran 2015 milletvekilleri seçimlerinde,seçim oy pusulasının 6.ncı sırasında Milletvekili seçimlerine sokmuştur.
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK Aynı zamanda da,Ayrıca 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gazileri,Nöbetçileri Yardımlaşma,Yaşatma,Dayanışma,Kültür Derneğininde kurcusudur ve seçimle gelen Milli bir Genel Başkanıdır.
Ayrıca:1 Kasım 2015 seçimlerinde Milletvekili seçimlerinde seçim oy pusulasının 5. sırasında seçimlere girmeyi hak kazanmış,fakat Ülke de siyasi istikrar bozulmasın diyerek 550 Milletvekili adayıyla birlikte oylar bölünmesin diye Adalet Ve Kalkınma Partisi (AKP) lehine 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde seçimlerinden çekilmiştir.
Aktif siyasetten gelen,Türk Milletinin Vatanperver,Yurtsever evladıdır.
Yolu Hakk yoludur.Milli birlik kardeşlik yoludur.Deokrasi,Özgürlük,Hak,Hukuk,Adalet yoludur.Yenilikçi,Modernlik,Çağdaşlık,yoludur.HZ.Ömerin Adaletiyle,Halkla birlikte Hakça bir düzen kurma yoludur.
Dağlardan, karadan, denize, gemiler indirten, korkusundan Çin Settini yaptırtan, öldü denildiğinde tekrar dirilen, yeniden Devlet kuran, çağ kapayıp çağ açan,7 Düvele dizi olana önünde diz çöktürten, başı olana önünde baş eğdiren Alpaslanların, Fatihlerin, Osmanlının torunudur,evladıdır.
Bilgi, birikim, tecrübe, donanım, sahibi, ilkeli, küçüklerini seven büyüklerini sayan, gençleri ve kadınları ön plana alan, ön sıralarda yönetimde yer veren, ülkenin gençlerle kadınlarla ikbale erişeceğine inanan, her görüşe saygı duyan, teröre bulaşmamış her kesimi kucaklar.
Bayrağını ve T.C. Devletini,5 vakit ezan sesini, Ayyıldız’ı bayrağını seven, vatan sever, yurtsever, millî birlik ve beraberlikten, kardeşlikten, barıştan yana Milli bir liderdir.
Dinine bağlıdır. Allahtan başka kimsenin önünde eğilmeyendir.
Yiğit Zeki Öztürk evli ve iki erkek çocuk babasıdır
”Biz bölen değil birleştireniz, Parçalayan değil bütünleştireniz”
‘Tüm Milli Güçler birleşin, birleşelim’’.
‘ Katıl bize Vatanda kurtulsun, sende kurtul’
ALLAH HER ZAMAN HAKKIN VE ADALETİN YANINDADIR.
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI..

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      4275 kez okundu