• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GENEL BAŞKAN VE ÖZGEÇMİŞİ

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

Burdur İlinde doğmuş olup, Evli ve  İki  çocuğu vardır.
İlk,Orta,Lise, eğitimi ni Burdur'da bitirdikten son ra, Üniversite eğitimini Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat ve İşletme Bölümünü bitirmiş bir akademisyendir.
Yönetimlerde Gençlere ve Kadınlara ilk sıralarda ön sıralarda yer veren bir Genel Başkanıdır Liderdir.
Ayrıca Konservatuar THM Eğitimi ni almış,sanatı, sanatçıyı'da seven değer veren bir sanat adamıdır.
Devletin 7 Bakanlığı'nda değişik kademelerde üst düzey görevlerde bulun muştur.
Amerikan Türk, Suudi Arabistan ortaklı Percect Schens Fen Bilimleri Teknolojisi Firmasının 3 Yıl Genel Koordinatörlük görevinde bulunmuştur.
Doğru Yol Partisinin (DYP) Kuruluşun da görev almış. Antalya DYP İl Başkanlığı Teşkilatını kurarak 3 Yıl bu görevi sürdürmüştür.
Daha sonra 2 Yıl DYP Genel Başkan Yardım cılığı görevinde bulunmuş tur.
Antalya'da 1.nci Sıradan DYP Milletvekili adayı olmuştur.

Tek Merkez Milli Çatı Partisi konumunda olan Hak ve Adalet Partisini 42 Arkadaşıyla birlikte kurucu Genel Başkanlığında Hak ve Adalet Partisi ni (HAP) kurmuştur ve 4 Büyük Kongre ile'de seçilmiş, seçimle gelen bir Genel Başkanıdır Liderdir.
Hak ve Adalet Partisini 7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimlerinde seçim oy pusulasının 6.ncı Sırasında seçimlere girmesini sağlamış ve seçimlere de girdirmiş Rüştünü isbat etmiş,Teşkilatçı olan, Vatansever Yurtsever Cumhuriyetçi Atatürkçü Türk Milliyetçisi Asil bir Ailenin Asil bir Türk Milletinin evladı bir Liderdir.
İktidara aday cumhurbaşkanlığına aday bir parti olan Hak ve Adalet Partisinden, 2015 Tarihin de Milletvekili Seçimlerin de İzmir İlimizden ikinci Bölgeden 1.nci Sıradan Milletvekili Adayı olmuştur.
Ayrıca 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gazileri Yakınları Nöbetçileri Yardım ve Yaşatma Kültür Derneğinin de hem kurucu Genel Başkanı hem de seçimle gelen Genel Başkanıdır Liderdir.
Yiğit Zeki Öztürk hem Hak ve Adalet Partisinin (HAP), Genel Başkanlığını Liderliğini, hem de 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gazileri Yakınları Nöbetçileri Yardım ve Yaşatma Kültür Derneğinin Genel Başkanlığını ve Liderliği görevlerini de sürdürmekte dir.Hak ve Adalet Partisi Gücünü önce Haktan (Allah'tan) Sonrada Halkdan alır.
"Biz bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz."
" Düşün peşimize Vatanda kurtulsun sende kurtul. "
Saygılarımla...
Partisini İlk kez 7 Haziran 2015 Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Seçim Oy Pusulasının 6.ncı sırasında seçimlere sokmuş girdirmiş olan İktisatçı İşletmeci Akademisyen ve Teşkilatçı olan.
HAK VE ADALET PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK ..

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      4275 kez okundu