• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFAŞeker fabrikalarının, Şeker Sanayisinin, satışı; Türk Ekonomisine, Türk Köylüsüne, Çiftçisine, Türk Tarımına, Türk tarihine, Türk işçisine, Türk hayvancılığına, Türk Milleti’ne, en büyük ihanettir, Bunu yapmakla: Yerli üretimden, Gedeosuz yerli ürünlerden, uzaklaşmak, halkı emperyalizme terk etmektir. Unutmayın ki ekonomik bağımsızlık olmadan tam bağımsızlık olmaz. Şeker sanayi, Şeker Fabrikaları,Türk Milletinin dir,Türk Köylüsünün,Çiftçisinin en önemli gelir kaynağıdır,malıdır.Satılamaz.
23.02.2018
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Milletvekili seçimlerine katılan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı olan, aynı zamanda da Merkez sağın tek temsilcisi Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Rahmetli Sayın Süleyman Demirel in neferlerinden olan,dava adamı Sayın Yiğit Zeki Öztürk ile,yine Rahmetli Süleyman Demirel in neferlerinden olan,dava adamı, Merkez Sağın Temsilcisi Sayın PROF.DR Vecdet Öz 22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14.30 da Adalet Partisi (AP) Genel Merkezinde bir araya gelip ,Türkiye’nin içerisinde bulunduğu mevcut Ekonomik,Sosyal ,Kültürel,Siyasal,iç ve dış sorunları ile,Merkez Sağın bugünkü durumu hakkında kurmayları ile birlikte ortak toplantı düzenleyerek görüş alış verişinde ve değerlendirmelerde bulundular.
22.02.2018
Ben, Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi konumunda olan,7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerine, seçim oy pusulasının 6.ncı sırasında Milletvekili Seçimlerine katılan,1 Kasım 2015 Milletvekili Seçimlerinde de,Seçim oy pusulasının 5.nci sırasında seçimlere katılan,80 Milyon Milli İradeyi Temsil eden,Ülkeme,Halkıma karşı sosyal bir sorumluluğum olduğuna inanan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk olarak, sağ ve sol,ayrımı yapmadan, Başta Sayın, Türkiye Büyük Millet Başkanımıza (TBMM),Diyanet İşleri Başkanımıza, Türkiye’deki tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarına ve yetkililere,80 Milyon Türk Milletine, Halkına Tarihi bir çağrımdır, ,görevimdir
30.01.2018
Türk Silahlı Kuvvetle rinin,Ordumuzun,Hükümetin,Suriyenin,Afrindeki bölgede mevcut tüm Terör örgütlerinin, PKK,PYD,YPG DEİŞ gibi ne kadar Terörist var ise,Terör örgütü var ise,hiç birinin Afrini terk etmelerine müsade etmemelidir,terk etmeleri için koridor filan açmamalıdır.hepsini de imha etmelidir,öldürmelidir. Çünkü:Türkiye Cumhuriyeti,Hükümet,TSK,Ordumuz: Böylece diğer çıban başı olan, Mem- biç ve Fıratın Doğusundaki mevzilenmiş olan PKK,PYD,YPG,DAİŞ gibi Terör örgütlerine böylece gerekli mesaj verilmelidir.
29.01.2018
Türkiye ile Suriyeyi barıştırın.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile, Suriye Devlet Başkanı Beşir Esad’ı barıştırarak,ikili arasında dostluk ellerini bir birlerine uzatmalarını sağlayınız. Suriye ile birlikte Teröre karşı mücadele edelim.Güç birliği yapalım. Büyük Türkiyeyi,T.C. Devletini:Rusyanın,İranın eline,iznine,mahküm etmeyelim.Türkiye gibi Suriye ile 911 Km Sınırı olan büyük bir Devlete bu yakışmıyor. Vatanperver,yurtsever Cumhuriyet ve Atatürk çocuğu olarak,yedi düvele,dizi olana önünde diz çöktüren,başı olana önünde baş eğdiren Osmanlının Torunu olarak,Hak ve Adalet Partisinin (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK olarak: Bu hem benim,hemde 80 milyon Yüce Türk Milletinin Halkının onuruna,gururuna dokunuyor. Büyük Devlet Adamlarına bu yakışmaz,sürdürülemez.Devletin,Ülkenin çıkarları ne gerekiyorsa o yapılır,yapılmalıdır derim.Devletler için genel kurullarda böyledir.
29.01.2018
Türkiye’nin ve Suriye’nin, Orta Doğunun bekası için iki ülkenin, Devletin, Devlet Başkanlarının, aralarındaki kırgınlıklara son vererek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad acilen barışmalıdırlar, kardeşim Esed birliği, dostluğu yeniden kurulmalı, el sıkışmalıdırlar. Güç birliği yapmalıdırlar. Bunu yaparlar ise iki ülkede kazanacaktır. İki Ülke Afrin de olsun, diğer yerlerde olsun, Orta Doğuda birlikte hareket etmelidirler. Suriye deki tüm terör örgütlerine karşı birlikte savaşmalı birlikte mücadele etmelidirler.Orta Doğuda olsun,Türkiye ve Suriye üzerinde olsun toprak bütünlüklerini koruma üzerinde olsun,iki ülkenin bekası için bu barış şarttır.Afrinle iş bitmiyecek,mümbiç var,Fıratın doğusu var.- bu nedenle Esadı Türkiye yanına almalıdır.Bu barışın sağlanması şarttır.Bu fırsatı iki kardeş ülkede iyi değerlendirmeli ve kaçırmamalıdırlar.
22.01.2018
Türkiyenin Bekası ve geleceğini garanti altına almak için,Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK),Terör örgütlerinin, PKK,PYP,YPG’nin yuvalandığı,bulunduğu Suriye ve Afrine girmesini,Teröristleri etkisiz hale getirmesini,tüm teşkilatlarımız ile birlikte yürekten destekliyoruz.
19.01.2018
Emperyalist güçler, Haçlı zihniyeti, iç ve dış düşmanlar, Türkiye ve Orta Doğu üzerinde büyük oyunlar oynama peşindeler. Orta Doğuyu ve Türkiye’yi şekillendirmeye çalışıyorlar. Uyanın ve uyanık olunuz, olalım. Türkiye’nin Ekonominin, Gençlerin, Kadınların Bekası tehlike altında... Türkiye’nin, Türk Milletinin, Halkının acilen huzura, güvene, mutluluğa, Milli birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, iç barışa, Hakka, hukuka, adalete, demokrasiye, özgürlüklere, şu günlerde eskisinden daha çok ihtiyaç var. Özellikle Ülkeyi idare edenler, Siyasiler sizlere sesleniyorum:
19.01.2018
Geleceğimizin,Cumhuriyetin teminatı olan,savunucusu olacak olan: Fikri Hür,Vicdanı Hür,İrfanı Hür Gençlik nerede.? Atatürk’ün Türk Bağımsızlığının ve Cumhuriyetinin sonsuzluğa değin korumasını istediği gençlik nerede? Ne yaptınız, ne hallere düşürdünüz bu gençliği? 25-30 yaşlarına gelmiş, Üniversite bitirmiş veya bitirmemiş, iş güç meslek, sanat sahibi olmuş gençliğimiz, gençlik:
19.01.2018
edilmediği bir düzen diliyorum. Bu nedenle de, Dünya 5 (Beş) ten Büyüktür diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda desteklenmelidir. Yanında, arkasında yer alınılmalıdır, dik durulmalıdır. Bu konu Sayın Recep Tayyip Erdoğan meselesi olarak bakmamak, görmemek lazımdır. Bu Dünyanın, Ülkemizin sorunudur, meselesidir.80 Milyonun Türk Halkınındır. T.C. Devletimizin başı olan Sn. Cumhurbaşkanımıza Herkes 80 Milyonun, Türk Halkının Saygı duyması zorunluluğu vardır..
12.12.2017
ABD planlarıyla devletimiz yıkılmaya, vatanımız parçalanmaya, ulusumuz birbirine kırdırılmaya çalışıldı ve bu faaliyetlerini de halen apaçık sürdürüyor. Orta Doğuda PKK’ya,PYD’yeYPG ye verdiği 4000 adet Tır dolusu silahlar mühimmatlar, madden ve manen her türlü destekleri verdiğini dünya görüyor.
04.12.2017
Görüyoruz ’ki Başta Amerika (ABD) ve yandaş iç ve düşmanlar, FETÖ, Türkiye’ye, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük bir tezgâh kurmuşmuşlar. Asıl konu benim kanaatimce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değildir. Türkiye’nin, T.C. Devletinin ta kendisidir. Bu çok utanç verici, çirkin bir tezgâhtır. ABD nin son aylardaki Türkiye’nin bir numaralı düşmanına PKK’ya, PYD’ ye, YPG’ye terör örgütlerine, dört bin (4000) Tır dolusu bedavadan silah vermesi, silah yardımında bulunması bunun en büyük kanıtıdır.
02.12.2017
FETÖ TERÖR Örgütünün Türkiye’de içerisine sızmadığı, tahrip etmediği, fitne, fesatlık aşılamadığı- ,yuvalanıp işgal etmediği, aşındırmadığı hiç bir Devlet ve özel kurum ve kuruluş neredeyse yok gibidir. Ahtapot gibi Türkiye’yi dört bir yandan sarmıştır.40 Yılı aşkında, haince ve alçakça bu gayri meşru yapılanmasında başta Din ve Eğitimi kullanmış, iyi niyetli insanları, halkı kullanarak vebal ve suçluluk altına, içerisine sokmuştur.
02.11.2017
Kürt Türk kardeşliği arasına nifak tohumları ekmeye çalışan hain fitne fesatlara seslendi: KÜRTLER BÖLÜCÜMÜDÜR.? H A Y IR... Kürtler bir Türk Boyundandır:Sen,sizler kendinizi Kürt olarak ayrı bir milletmiş gibi görmeyiniz.Sizi öyle tanıtanlar,kışkırtanlar,Kürt ile,Türkü bir birine düşürmeye,ülkeyi bölmeye,parçalamaya çalışan,İngiliz ,ABD,AB,BOP,BİP YAHUDİLERİN vb lerin oyunudur bu oyuna gelmeyin.
23.10.2017
Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında. Türkiye’nin dört bir tarafı,yanını Haçlının,Ateş Çemberi içerisinde kalmış,Orta Doğuda sınırlar yeniden şekillenmeye doğru gitmekde,yeni yeni küçük çadır,Terör Devletleri kurulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle de Türkiyenin Bekası tehlike altındadır. Gün Milli Birlik beraberlik günüdür.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başka hiç bir Devletin,Hükümetin başındakiler bu güne kadar FETÖ Terör örgütüyle böyle bir içten,gerçek,mücadele vermedi.
24.08.2017
Başkanı Yiğit Zeki Öztürk yaptığı basın toplantısında: FETÖ Terör Örgütünün, bazı hain rütbeli, cübbeli ve satılmış Kalemşor leri 15 Temmuz 2016 günü haince, alçakça bir kalkışma ve darbe teşebbüsüne kalkıştıklarını hepimiz gördük ve yaşadık. 80 Milyon yüce Türk Milletine sesleniyorum: Herkes aklını başına toplasın gün bir birimizle, kavga, dövüş, husumet, fitne, fesatlık yapma günü değildir. Gün: Milli birilik beraberlik, kardeşlik günüdür. Gün Bir olma, biz olma, iri olma,diri olma günüdür. Gün: “Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan “ Deme, olma günüdür.
28.07.2017
15 Temmuz 2016 darbesini yapmaya kalkan hain, kanı bozuk, cibilliyeti bozuk FETÖ Terör örgütüne karşı ve darbenin birinci yıl dönümü kutlamalarında her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayım arkasındayım destekliyorum. Herkes 80 Milyon Kişi Halkımız yatsın kalksın Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP Tayyip Erdoğan’a dua etsinler. Çünkü bu Fetö hainiyle hiçbir Hükümet, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Kadar ne mücadele edebilirdi, nede önleyebilirdi.
16.07.2017
Biz bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz.” Diyen,Vatanperver,Yurtsever.Büyük Türkiye,Ay Yıldızlı Bayrak, Vatan, Toprak,Sevdalısı, Yüce Türk Milletinin,Halkının Partisiyiz.
12.04.2017
Türkiyenin iç işlerine karışmaya,müdahale etmeye,Terör örgütlerini özellikle PKK, PYD, FETÖ,DEİŞ,DHKP-C vs destekliyerek, kullanarak,Komşularla aramızı bozarak,Türkiyemizi karıştırmaya,etnik kökenli vatandaşlarımızı bir birimize düşürmeye kışkırtmaya,iç karışıklık yaratmaya,Halkımızı Devlete karşı ayaklandırmaya çalıştıklarına,Ülkeyi bölmeye,parçalama -ya ,iç savaşa sürüklemeye çalıştıklarına şahit olmaktayız. Yüce Türk Milletim,Yüce Türk Halkımız bu oyunlara gelmiyelim,Devletimizin,Hükümeti-mizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın,yanında arkasında yanında,Tüm Milli Güçlerle, Tek vücut yek vücut olarak olmalıyız,sahip çıkmalıyız
19.03.2017
Tek Merkez ve Mill Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,Genel Başkan Vekili Berna Öztürk ile birlikte,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın İsmail Kahramanı ziyarette bulunarak,geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanımız YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı açıklamada:
16.03.2017
Sayın Cumhur başkanımız Recep tayyip Erdoğan Televizyon konuşmasında yalnızım diyor.Demekki bu güne kadar yanındayız, arkandayız, Sayın Cumhurbaşkanım diyenlerin, gerçek rolleri bugün ortaya çıkmış vaziyetteki ,ondan Sayın Cumhurbaşkanımız yanlızım diyor. Buradan kendisine sesleniyorum: Sayın Cumhurbaşkanımız: Yalnız değilsiniz Bizler her daim yanınızdayız.
07.02.2017
Türkiye saldırı altındadır.Kürt,Türk,Laz,Çerkez,Alevi, sunni,Sağcı,Solcu vs demeden Halkımızı,güvenlik kuvvetlerimizi, Terör örgütlerince her yerde öldürülüyorlar,şehit ediliyorlar. İnsanlarımızı eğlenirken öldürüyorlar,Yolda yürürken öldürüyorlar,Maç çıkış öldürüyorlar, Dağlarda öldürüyorlar......
06.01.2017
Tek Genel Başkanı da, Tek Lideri de, Allah’ın sessiz kullarından olan Hayvan sever, Hayvan dostu, Hayvanları konuşturan YİĞİT ZEKİ Öztürk’tür. Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı lideri YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK, ve Hayvanları konuşturan,7 tane konuşan kediye sahip olan, Hayvan sever eşi Genel Başkan Vekili Berna Öztürk’ün: Hayvanların yaşamları ve hakları ile ilgili çok güzel projeler ve çalışmaları vardır.
30.12.2016
Yüce Türk Milleti! Yüce Türk Halkı! Herkes şu içinde bulunduğumuz sıkıntılı günde, ”konu Mevzu Bahis Vatansa, Gerisi Teferruat tır’ı “ Unutmayalım. Geçmişe bakalım. Bugün Halkın %52 Oyuyla seçilmiş biri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan varsa. Yarın yok. Kıymetini bilelim.
25.12.2016
Yüce Türk Milletimi,Halkımızı,Bütün Milli Güçleri,Tek vücut,Yek vücut olarak,Terör örgütlerine karşı, Devletimizin,Gençlerimizin,kadınlarımızın Ekonomimizin geleceği açısından,Hükümetin,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın çağrısına da kulak verek, arkasında güç birliği yapmaya,birleşmeye,dik durma mücadele etmeye Kuvayi Milliye Ruhunu tekrar canlandırmaya çağrıda bulunuyorum.
14.12.2016
Hak Ve Adalet Partisi (Hap) Milli birlik ve beraberlikten yana bir partidir. Tek kırmızıçizgisi terördür. Teröre bulaşmamış her kişiye, kuruluşa, zümreye, partiye, kurum ve kuruluşlara kapısı, yüreği, kolları açık olan bir partidir. Dil, Din, Cins, Irk, Renk, Mezhep değer yargılar ayrımı yapmayan Tek Merkez Ve Milli Çatı partisidir. Hak ve Adalet Partisi (Hap)..
07.12.2016
Ülkemizin Uluslararası camiada yalnızlığa itildiği şu sıralarda günlerde, Ülkemiz hem içeride, hem dışarıda şer odaklarca, terör örgütlerince kuşatılmıştır.
25.11.2016
Yüce Türk Milleti ve Halkı!. Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyetler inşa ettiğimiz Dünyamızda,Coğrafyamızda nice savaşlar,nice ihanetler,nice darbeler yaşadık ve her defasında Vatanımıza,Ay Yıldızı Bayrağımıza,5 Vakit Ezan Sesimize,Gençlerimizin, kadınlarımızın,Devletimizin geleceğine,Bekasına sahip çıktık
17.11.2016
ayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,Dünya 5 ten büyük dediği Türk düşmanı hainleriyle ve onların Ajanlarıyla tek başına Savaşıyor,mücadele ediyor. Buradan kendisini kutluyorum.
12.11.2016
Yüce Türk Milletine, Halkına, millî Güçlere buradan acilen çağrıda bulunuyorum: Yukarıda arz ettiğin, bahsettiğim bu haklı davamızda, konu karşısında hepimizin, tüm Siyasi Partilerin, STK, Kavgayı bir kenara bırakarak, Devletimizin, Hükümetimizin, Halkı %52 sinin Milli İradenin oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, Ordumuzun, TSK etrafında Tek vücut, Yek Vücut olmaya birleşmeye, top yekûn mücadeleye davet ediyorum, çağrıda bulunuyorum.
06.11.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı açıklamada: Partimizin Misyon ve Vizyonu kısaca şudur:Tarihde Öldü denildiğinde tekrar dirilen,Devletler kuran,Çağ Kapayıp, Çağ açan,Korkusundan düşmanlarına Çin Setlerini yaptırtan,Dağlardan,Karadan Denize Gemiler indirten,7 Düvele,Dizi olana önünde diz çöktürten,Başı olana önünde baş eğdirten,Tarihi yeniden yazdırtan,Ecdatlarının,Alparslanların,Fatihlerin,Osmanlının,Torunlarının kurduğu ve bunların Misyon ve vizyonlarının Partisidir (HAP)
20.10.2016
Herkes bu dünyanın sadece kendilerine, insanlara has, onların malı olduğu şeklinde düşünmemelidir, Sahiplenmemelidir. Yaşadığımız bu Dünyada yaşayan tüm canlıların Ortak Dünyasıdır ve ortak yaşam alanıdır. Bu nedenle Yüce Rabbimizin, Allah’ımızın Hayvanlar için "Benim sessiz kullarımdır" dediği bu hayvanlara ‘da aynen insanlara davranıldığı gibi davranılmalı, onların yaşam hakları ellerinden alınmamalı, onların yaşam alanlarını, talandan korumalı, kendilerini her türlü şiddetten korumalı ve kollamalıyız. Hayvanlar Yüce Allah’ımız tarafından insanlara, insanların yaşamlarına renk katması, katkıda bulunması vb. içinde yaratmıştır.
04.10.2016
FETÖ terör örgütünü şu anda tek sorumlusu olarak 15 yıllık Ak Parti İktidarını ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlamak,40 yıllık birikimin. Beslemenin, suçunu sadece bunlara yüklemek, sorumlu tutmak suçlamak, bence bir haksızlıktır.
08.09.2016
Devir Beka Devridir. Ülkenin var olma ve yok olma devridir. T.C. Bütün kurumlarına, Askerine, Polisine, Doktorun a, Mühendisine, Öğretmenine, İmamına, İşçisine, Emeklisine, Memuruna her kesime sahip çıkması gerekmektedir. Çünkü saldırı T.C. Devletimizedir, Milletimizedir. Devlet Kisvesi altında hareket eden hainler temizlenecektir. Bunlar ister FETÖ olsun, ister PKK, ister PYD vs. .
03.09.2016
Darbelerden çok çekmiş, Bu uğurda Bir Başbakan, İki Bakan Şehit vermiş bir Misyonun geleneğinin, Merkez Sağın en büyük tek temsilcisi HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP)nin ,Yiğit Lideri, Genel Başkanı ben YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK, Tüm İl ,İlçe, Belde, Teşkilatlarımızla ilk günden beri Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz için iki elimde Türk Bayrağımla Demokrasi Nöbetine devam ediyorum ve ediyoruz da.
01.08.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi konumunda olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında: 1 Kasım 2015 Tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine 5.sıradan girmeyi hak kazanan Hak ve Adalet Partimiz (HAP); Ülkemizin içerisinde bulunduğu, siyasal, terör sorunları karşısında, Milli Birlik, beraberlik, kardeşliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde; Mevcut ana muhalefet ve muhalefet partilerinden olan, Cumhuriyet ve Halk Partisi (CHP),Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ,BDP gibi Partilerin ülkenin, halkın, çıkarlarından, ziyade kendi çıkarlarını ön planda tutarak;
19.07.2016
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,Burdur da doğdu.İki Erkek Oğlan çocuğuna sahiptir İlk,orta ve Lise tahsilini Burdur da tamamladı.Bursa İktisadi ve Ticari İlimler akademisini İşletme,İktisatı bitirdi.Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır. Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde yer almıştır.Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevini yapmıştır.Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, İlk DYP Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. Sonra DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır
17.07.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanımız YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı Basın Toplantısında: Ben ve bütün Teşkilatlarım ile birlikte, bu hain Darbecilere, İsyancılara karşı, Demokrasiyi koruma adına: Tek Vücut, Yek Vücut olarak, Devletimizin, Hükümetimizin, TBMM mizin, Cumhurbaşkanımızın yanındayım, yanındayız, arkasındayım, arkasındayız. Her türlü Darbeye karşı: Demokrasiyi korumak adına karşıyız. Tarih her zaman göstermiştir ki: Milletin İradesine Darbe vurulamaz. Demokrasiyi korumak adına, Millî İradeyi Korumak adına, susmayacağız.
16.07.2016