• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFATüm Dünyayı aslında dernekler, Borsalar, Sendikalar, Barolar, Platformlar, vb kuruluşlar yönetmiyor. Tüm Dünyayı, Dünya Devletlerini, Ülkeleri, Siyasiler, Siyasi Partiler, Politikacı geçinenler yönetiyor. Aslında Siyaset ve Siyasetle uğraşmak çok güzel hem zevkli, hem ulvi bir meslek, görev. Tüm Dünyada Siyaset bozuldu,kirletildi.
23.09.2017
Türkiye Orta Doğuda,sınırların ,haritaların,yeniden çizilmekte olduğu bu günlerde çok uyanık olmalıdır.Tüm Milli güçler tek vücut,yek vücut olarak,birleşerek,ülkeninde, gençlerin-de, kadınlarında,bekasını göz önüne alarak dan,Hükümetin,Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın yanında,arkasında yer alarak, Düşmanlarımıza şu mesajı vermeliyiz:
23.09.2017
Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeşi seven,sayan ve o ocağın yemeğini yemiş ,suyunu içmiş,ekmeğini yemiş, havasını teneffüs etmiş biri olaraktan, 80 Milyon Yüce Türk Milletine,Halkına,MHP lilere sesleniyorum ve soruyorum dedi: Ey Yüce Türk Milleti,Halkı,MHP li kardeşlerim:
10.09.2017
Biz iktidara geldiğimizde,Katma Değer Vergisini (KDV) yi kaldıracağız. Kişilerin tükettiği her hangi bir mallardan alınan,katma değer vergisi (KDV) adil bir vergi değildir.
10.09.2017
Partimizde görev,Makam alan bazı arkadaşların,hadlerini,yetkilerini,aşarak,Partimiz Ünvanı ve logosunu kullanarak bazı yazı ve beyanatlarda bulundukları gözlenmiştir,duyumlar alınmıştır.Böyle yazı yazanlar ve beyanatlarda bulunanlar olursa derhal görevlerine son verilecektir ve partimizle ilişkileri kesilecektir. Hak ve Adalet Partimizin (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK dışında hiç bir partilinin,yetkilinin,Partimiz ismini,Logosunu vb şeyleri kullanarak,Partimizi bağlayıcı yazılar yazma ve beyanatlarda bulunması için hiç bir yetkisi,izni yoktur
27.08.2017
Ülkemizde savaş var, can güvenliğimiz yok diyerek, vatan kendi vatan topraklarını, toprağını, malını, bayrağını, savunmayıp on binlerce, milyonlarcasıyla Ülkelerinden, Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığınan; Türk Halkının, tüyü bitmemiş Türk çocuğunun, şehitin, çocuğunun yetimin hakkını yiyen, vatan toprağını, namusunu, bayrağını korumayarak bu değerlerine ihanet edenlerin, Türkiye’ye sığınanların, hiç kaçtığı ülkeye özellikle de Suriye ye Bayram Tatili için gezmeye giden mülteci gördünüz mü ?
26.08.2017
Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında. Türkiye’nin dört bir tarafı,yanını Haçlının,Ateş Çemberi içerisinde kalmış,Orta Doğuda sınırlar yeniden şekillenmeye doğru gitmekde,yeni yeni küçük çadır,Terör Devletleri kurulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle de Türkiyenin Bekası tehlike altındadır. Gün Milli Birlik beraberlik günüdür.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başka hiç bir Devletin,Hükümetin başındakiler bu güne kadar FETÖ Terör örgütüyle böyle bir içten,gerçek,mücadele vermedi.
24.08.2017
Önümüzdeki Belediye Başkanlığı ve Milletvekili Seçimlerine hazırlık yapmak için Bütün İl ve İlçe Başkanlıklarında ,Yönetimlerinde yeniden yapılanmaya başlamıştır. Hak ve Adalet Partimizin(HAP) İl ve İlçe,Belde,Başkanlıklarında yönetimlerde görev almak isteyenlerin aşağıdaki Genel Merkez Adresimize bizzet veya telefonla iletişime geçmelerini,müracat etmelerini bekliyoruz. Hak ve Adalet Partimizin İl,İlçe ,Belde Başkanları seçimlerde İlk sıralarda yer alacaklardır. “Biz bölen değiliz birleştireniz.Parçalayan değiliz bütünleştireniz.” “ Katılın bize vatanda kurtulsun sende kurtul.”
17.08.2017
Dünyanın, Türki yenin, parlayan yeni bir yıldızı yeni bir yüzü, yeni bir partisi, yeni bir lideridir. Yiğit Zeki Öztürk: Hem yiğittir, Hem zekidir, Hem Öztürk tür. Türk Milliyetçisidir. Türkiye sevdalısı, Vatanperver, Yurt sever, Bir Osmanlı Torunu ve Cumhuriyet ve Atatürk çocuğu dur.Barıştan yanadır.
13.08.2017
Ana Muhalefet Partisi, CHP, MHP, HDP, Türkiye’yi büyük bir gerginliğin içine soktular, ülkeyi kamplara böldüler.”Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz.” Türkiye’yi: TBMM deki Partiler her alanda karanlık bir döneme soktular. Devleti ve Devletin kurum ve kuruluşları tek tek çökerttiler. Ülkenin hem içte,hem dışta güvenliği,itibarı tehlikeye sokuldu.Ülkenin,halkın güvenliği tehlikeye sokuldu.Temel taşlar bir bir yerlerinden oynatıldı.Terör bu partiler dönemin arttı.Bölgede Türkiye yalnızlığa itildi,yalnızlaşan bir ülke haline geldik Ülkemiz bir düşman kuşatmasına sokuldu. Ülkemiz bir çıkmaz içerisine girmiştir ve sokulmuştur. Bölgesinde komşularıyla bile yalnızlaşan bir Türkiye yaratılmıştır.
10.08.2017
Biz Demokrasiye, Hukukun üstünlüğüne, İnsan Haklarına inanıyoruz ve bağlıyız. Türkiye’de Adliyeler: Güvensizlikten,itimatsızlık dan,adil ve adaletli yargılamalar yapılmadığından dolayı: Zevkle gidilen,Vicdani rahatlık içinde dönülen bir yer olmaktan çıkmıştır,uzaklaşmıştır. Son günlerde: Hakimlere,Savcılara,Adalete, karşı güvensizlik diz boyu artmıştır..Avukatlar, kişiler, Özgürce savunma yapamıyorlar. Adaletliler, Hakimler, Savcılar, Adil ve Adaletli davranmıyorlar.
05.08.2017
Kadınlarımız en kutsal, mukaddes değerlerimizdir. Kadınlar sadece çocuk doğurmazlar. Kadınlar: Toplumu doğururlar, geleceği doğururlar. Peygamberleri doğururlar, Atatürkü doğururlar. Fatihi, Yavuzu, Alparslanı, Osmanlıyı, Abdül Hamit Hanı doğururlar. Bu nedenle kadına, çocuğa karşı her türlü şiddeti, istismarı kınıyorum.
02.08.2017
Türkiye’de, Türk Eğitim Sistemi iflas etmiştir, kokuşmuştur, Eğitimde fırsat eşitliğinden eser kalmamıştır. Modern, Çağdaş, Yenilikçi eğitim sisteminde uzaklaşılmıştır. Hak ve Adalet Partisi (HAP) olarak iktidara geldiğimizde. Eğitim İlkokuldan, Üniversiteyi, ihtisasını, doktorasını bitirinceye kadar ücretsiz eğitim olacaktır. Eğitimde fırsat eşitliğini acilen getireceğiz, sağlayacağız, Ezberci, beyin yıkayıcı, eskiyi özendiren eğitime son verilerek modern, çağdaş, yenilikçi, bilimsel, yeni teknik, teknolojiler üretecek eğitime ağırlık vereceğiz.
02.08.2017
Biz Yurt diye Anadolu’yu seçtik. Yol diye: Cumhuriyet, Hak, Hukuk, Adalet, Allah yolunu seçtik. Onur diye: özgürlüğü, bağımsızlığı, barışı seçtik. Önder diye: Kuranı, Peygamber Efendimizi seçtik. Tek Kırmızı Çizgimiz: Teröre bulaşmamış, herkese Dil, din, cins, renk, makam, mevki, sınıf vb değerler ayrımı yapmadan kapımız, yüreğimiz, kollarımız sonsuza kadar açıktır. “ Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatandan “ yanayız.
28.07.2017
Başkanı Yiğit Zeki Öztürk yaptığı basın toplantısında: FETÖ Terör Örgütünün, bazı hain rütbeli, cübbeli ve satılmış Kalemşor leri 15 Temmuz 2016 günü haince, alçakça bir kalkışma ve darbe teşebbüsüne kalkıştıklarını hepimiz gördük ve yaşadık. 80 Milyon yüce Türk Milletine sesleniyorum: Herkes aklını başına toplasın gün bir birimizle, kavga, dövüş, husumet, fitne, fesatlık yapma günü değildir. Gün: Milli birilik beraberlik, kardeşlik günüdür. Gün Bir olma, biz olma, iri olma,diri olma günüdür. Gün: “Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan “ Deme, olma günüdür.
28.07.2017
15 Temmuz 2016 darbesini yapmaya kalkan hain, kanı bozuk, cibilliyeti bozuk FETÖ Terör örgütüne karşı ve darbenin birinci yıl dönümü kutlamalarında her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayım arkasındayım destekliyorum. Herkes 80 Milyon Kişi Halkımız yatsın kalksın Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP Tayyip Erdoğan’a dua etsinler. Çünkü bu Fetö hainiyle hiçbir Hükümet, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Kadar ne mücadele edebilirdi, nede önleyebilirdi.
16.07.2017
Biz bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz.” Diyen,Vatanperver,Yurtsever.Büyük Türkiye,Ay Yıldızlı Bayrak, Vatan, Toprak,Sevdalısı, Yüce Türk Milletinin,Halkının Partisiyiz.
12.04.2017
T.C. Devleti öncülüğünde,Acilen Türk,Türk ve İslam Toplulukları Birliği Ordusunu çok acilen kurmalıyız. Ayrıca da: Aynı Devletlerle,Ülkelerle konomik İş Birliği kurulunu kurmalıyız. Bunu yapmak şart. PKK nın yaratıcıları,destekçileri,besleyicileri olan Kandan Göz yaşından nemalanan,geçinen,beslenen,Haçlı zihniyeti,Canavarı,Kan emicileri tekrar ayağa kalktılar ve Türkiyeyi dört bir yandan kuşatarak,Orta Doğu Bataklığına da sokarak, PKK, PYD,DEİŞ,IŞİT,DHKP-C v.s Terör örgütlerini de en Modern silahlarla donatarak, maddi, manevi destekleriyle top yekun Türkiyeyi bölme, parçalama,iç savaşa sokarak
25.03.2017
Türkiyenin iç işlerine karışmaya,müdahale etmeye,Terör örgütlerini özellikle PKK, PYD, FETÖ,DEİŞ,DHKP-C vs destekliyerek, kullanarak,Komşularla aramızı bozarak,Türkiyemizi karıştırmaya,etnik kökenli vatandaşlarımızı bir birimize düşürmeye kışkırtmaya,iç karışıklık yaratmaya,Halkımızı Devlete karşı ayaklandırmaya çalıştıklarına,Ülkeyi bölmeye,parçalama -ya ,iç savaşa sürüklemeye çalıştıklarına şahit olmaktayız. Yüce Türk Milletim,Yüce Türk Halkımız bu oyunlara gelmiyelim,Devletimizin,Hükümeti-mizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın,yanında arkasında yanında,Tüm Milli Güçlerle, Tek vücut yek vücut olarak olmalıyız,sahip çıkmalıyız
19.03.2017
Tek Merkez ve Mill Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,Genel Başkan Vekili Berna Öztürk ile birlikte,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın İsmail Kahramanı ziyarette bulunarak,geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanımız YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı açıklamada:
16.03.2017
Sayın Cumhur başkanımız Recep tayyip Erdoğan Televizyon konuşmasında yalnızım diyor.Demekki bu güne kadar yanındayız, arkandayız, Sayın Cumhurbaşkanım diyenlerin, gerçek rolleri bugün ortaya çıkmış vaziyetteki ,ondan Sayın Cumhurbaşkanımız yanlızım diyor. Buradan kendisine sesleniyorum: Sayın Cumhurbaşkanımız: Yalnız değilsiniz Bizler her daim yanınızdayız.
07.02.2017
Türkiye saldırı altındadır.Kürt,Türk,Laz,Çerkez,Alevi, sunni,Sağcı,Solcu vs demeden Halkımızı,güvenlik kuvvetlerimizi, Terör örgütlerince her yerde öldürülüyorlar,şehit ediliyorlar. İnsanlarımızı eğlenirken öldürüyorlar,Yolda yürürken öldürüyorlar,Maç çıkış öldürüyorlar, Dağlarda öldürüyorlar......
06.01.2017
Tek Genel Başkanı da, Tek Lideri de, Allah’ın sessiz kullarından olan Hayvan sever, Hayvan dostu, Hayvanları konuşturan YİĞİT ZEKİ Öztürk’tür. Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı lideri YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK, ve Hayvanları konuşturan,7 tane konuşan kediye sahip olan, Hayvan sever eşi Genel Başkan Vekili Berna Öztürk’ün: Hayvanların yaşamları ve hakları ile ilgili çok güzel projeler ve çalışmaları vardır.
30.12.2016
Yüce Türk Milleti! Yüce Türk Halkı! Herkes şu içinde bulunduğumuz sıkıntılı günde, ”konu Mevzu Bahis Vatansa, Gerisi Teferruat tır’ı “ Unutmayalım. Geçmişe bakalım. Bugün Halkın %52 Oyuyla seçilmiş biri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan varsa. Yarın yok. Kıymetini bilelim.
25.12.2016
Yüce Türk Milletimi,Halkımızı,Bütün Milli Güçleri,Tek vücut,Yek vücut olarak,Terör örgütlerine karşı, Devletimizin,Gençlerimizin,kadınlarımızın Ekonomimizin geleceği açısından,Hükümetin,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın çağrısına da kulak verek, arkasında güç birliği yapmaya,birleşmeye,dik durma mücadele etmeye Kuvayi Milliye Ruhunu tekrar canlandırmaya çağrıda bulunuyorum.
14.12.2016
Hak Ve Adalet Partisi (Hap) Milli birlik ve beraberlikten yana bir partidir. Tek kırmızıçizgisi terördür. Teröre bulaşmamış her kişiye, kuruluşa, zümreye, partiye, kurum ve kuruluşlara kapısı, yüreği, kolları açık olan bir partidir. Dil, Din, Cins, Irk, Renk, Mezhep değer yargılar ayrımı yapmayan Tek Merkez Ve Milli Çatı partisidir. Hak ve Adalet Partisi (Hap)..
07.12.2016
Ülkemizin Uluslararası camiada yalnızlığa itildiği şu sıralarda günlerde, Ülkemiz hem içeride, hem dışarıda şer odaklarca, terör örgütlerince kuşatılmıştır.
25.11.2016
Yüce Türk Milleti ve Halkı!. Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyetler inşa ettiğimiz Dünyamızda,Coğrafyamızda nice savaşlar,nice ihanetler,nice darbeler yaşadık ve her defasında Vatanımıza,Ay Yıldızı Bayrağımıza,5 Vakit Ezan Sesimize,Gençlerimizin, kadınlarımızın,Devletimizin geleceğine,Bekasına sahip çıktık
17.11.2016
ayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,Dünya 5 ten büyük dediği Türk düşmanı hainleriyle ve onların Ajanlarıyla tek başına Savaşıyor,mücadele ediyor. Buradan kendisini kutluyorum.
12.11.2016
Yüce Türk Milletine, Halkına, millî Güçlere buradan acilen çağrıda bulunuyorum: Yukarıda arz ettiğin, bahsettiğim bu haklı davamızda, konu karşısında hepimizin, tüm Siyasi Partilerin, STK, Kavgayı bir kenara bırakarak, Devletimizin, Hükümetimizin, Halkı %52 sinin Milli İradenin oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, Ordumuzun, TSK etrafında Tek vücut, Yek Vücut olmaya birleşmeye, top yekûn mücadeleye davet ediyorum, çağrıda bulunuyorum.
06.11.2016
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhuriyetin Savcılarına, yasalara, meydan okunacak ne ülkedir, ne yerdir, ne de T.C. Devleti de, Muz Devleti değildir. Burası T.C. Devletidir. Herkes kim olursa olsun, yerini ve haddini bilecektir.
04.11.2016
Türkiye ister istemez, Orta Doğu Batağına saplandı, Orta Doğu Ateş Çemberi içerisine sokuldu. Herkes bencilliği, bencil davranış ve eylemleri kavgayı, siysi çıkar peşinde koşmayı bırakmalıdır. Bütün Milli Güçler birleşmelidir, Tek vücut yekvücut olarak, sen ben yok, biz varız demelidir. Türkiye’mizin, Ülkemizin, Hükümetin, şu günlerde buna çok ihtiyacı vardır.
25.10.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı açıklamada: Partimizin Misyon ve Vizyonu kısaca şudur:Tarihde Öldü denildiğinde tekrar dirilen,Devletler kuran,Çağ Kapayıp, Çağ açan,Korkusundan düşmanlarına Çin Setlerini yaptırtan,Dağlardan,Karadan Denize Gemiler indirten,7 Düvele,Dizi olana önünde diz çöktürten,Başı olana önünde baş eğdirten,Tarihi yeniden yazdırtan,Ecdatlarının,Alparslanların,Fatihlerin,Osmanlının,Torunlarının kurduğu ve bunların Misyon ve vizyonlarının Partisidir (HAP)
20.10.2016
Herkes bu dünyanın sadece kendilerine, insanlara has, onların malı olduğu şeklinde düşünmemelidir, Sahiplenmemelidir. Yaşadığımız bu Dünyada yaşayan tüm canlıların Ortak Dünyasıdır ve ortak yaşam alanıdır. Bu nedenle Yüce Rabbimizin, Allah’ımızın Hayvanlar için "Benim sessiz kullarımdır" dediği bu hayvanlara ‘da aynen insanlara davranıldığı gibi davranılmalı, onların yaşam hakları ellerinden alınmamalı, onların yaşam alanlarını, talandan korumalı, kendilerini her türlü şiddetten korumalı ve kollamalıyız. Hayvanlar Yüce Allah’ımız tarafından insanlara, insanların yaşamlarına renk katması, katkıda bulunması vb. içinde yaratmıştır.
04.10.2016
FETÖ terör örgütünü şu anda tek sorumlusu olarak 15 yıllık Ak Parti İktidarını ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlamak,40 yıllık birikimin. Beslemenin, suçunu sadece bunlara yüklemek, sorumlu tutmak suçlamak, bence bir haksızlıktır.
08.09.2016
Devir Beka Devridir. Ülkenin var olma ve yok olma devridir. T.C. Bütün kurumlarına, Askerine, Polisine, Doktorun a, Mühendisine, Öğretmenine, İmamına, İşçisine, Emeklisine, Memuruna her kesime sahip çıkması gerekmektedir. Çünkü saldırı T.C. Devletimizedir, Milletimizedir. Devlet Kisvesi altında hareket eden hainler temizlenecektir. Bunlar ister FETÖ olsun, ister PKK, ister PYD vs. .
03.09.2016
Darbelerden çok çekmiş, Bu uğurda Bir Başbakan, İki Bakan Şehit vermiş bir Misyonun geleneğinin, Merkez Sağın en büyük tek temsilcisi HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP)nin ,Yiğit Lideri, Genel Başkanı ben YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK, Tüm İl ,İlçe, Belde, Teşkilatlarımızla ilk günden beri Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz için iki elimde Türk Bayrağımla Demokrasi Nöbetine devam ediyorum ve ediyoruz da.
01.08.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi konumunda olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında: 1 Kasım 2015 Tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine 5.sıradan girmeyi hak kazanan Hak ve Adalet Partimiz (HAP); Ülkemizin içerisinde bulunduğu, siyasal, terör sorunları karşısında, Milli Birlik, beraberlik, kardeşliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde; Mevcut ana muhalefet ve muhalefet partilerinden olan, Cumhuriyet ve Halk Partisi (CHP),Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ,BDP gibi Partilerin ülkenin, halkın, çıkarlarından, ziyade kendi çıkarlarını ön planda tutarak;
19.07.2016
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,Burdur da doğdu.İki Erkek Oğlan çocuğuna sahiptir İlk,orta ve Lise tahsilini Burdur da tamamladı.Bursa İktisadi ve Ticari İlimler akademisini İşletme,İktisatı bitirdi.Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır. Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde yer almıştır.Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevini yapmıştır.Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, İlk DYP Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. Sonra DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır
17.07.2016
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanımız YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı Basın Toplantısında: Ben ve bütün Teşkilatlarım ile birlikte, bu hain Darbecilere, İsyancılara karşı, Demokrasiyi koruma adına: Tek Vücut, Yek Vücut olarak, Devletimizin, Hükümetimizin, TBMM mizin, Cumhurbaşkanımızın yanındayım, yanındayız, arkasındayım, arkasındayız. Her türlü Darbeye karşı: Demokrasiyi korumak adına karşıyız. Tarih her zaman göstermiştir ki: Milletin İradesine Darbe vurulamaz. Demokrasiyi korumak adına, Millî İradeyi Korumak adına, susmayacağız.
16.07.2016