Genel Başkan

 HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI:

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

    

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI 
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK KİMDİR.

TEK MERKEZ ve MİLLÎ ÇATI PARTİSİ konumunda olan ATATÜRKÇÜ, HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK, aktif siyasetten gelen asil bir ailenin ve asil Türk Milletinin evladıdır.Cumhuriyet ve Atatürk Çocuğudur.
ATATÜRKÇÜ DÜR,ATATÜRK MİLLİYETÇİSİDİR. Dinine bağlıdır. 1952 Yılında Burdur’da doğmuştur. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. İlk ve Orta Eğitimini Burdur’da tamamlamıştır. Bursa iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirmiştir. Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır. Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde bulunmuştur. Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevinde bulunmuştur. En son görev yeri olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından başarılı çalışmaları nedeniyle takdirname alarak emekli olduktan sonra aktif siyasette yerini almıştır. Dört dörtlük Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. İlkesi, çizgisi, yolu Atatürk'tür. Çağdaş, laik, modern, yenilikleri seven ve açık bir liderdir. Ülkenin gençlerle, kadınlarla ikbale erişeceğine inanan, geçliğin önünü açan ve değer veren bir liderdir.
Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğt Zeki Öztürk, Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. DYP, Misyon ve Vizyonundan, amaç ve ilkelerinden, halktan, uzaklaşınca istifayen ayrılmıştır. 
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal, kültürel, sosyal ,terör v.b. sıkıntıları karşısında ülkenin AK Parti iktidarınca bölünme, parçalanma ve iç savaşa doğru sürüklenişi karşısında, cumhuriyet ve Atatürk çocuğu olarak sessiz kalmamıştır. Millî birlik ve beraberliği, millî dayanışmayı, hakkı, hukuku, adaleti, eğitimi, alt üst etmesi, Türkiye'nin tüm kurum ve kuruluşlarının değerleriyle oynanması, iç ve dış düşmanlarca desteklenen terörün durdurulamaması, aynı zamanda ülkede yaşayan etnik kökenli bazı vatandaşlar arasına nifak tohumları ekilerek Türkiye'nin iç savaşa doğru sürüklenmeye çalışılması hatta mevcut iktidarın adeta buna çanak tutması, Dünyanın en büyük ordularından biri olan göz bebeğimiz Türk Ordusu'nun yok edilmeye çalışılması, mevcut siyasi partilerinde buna adeta seyirci kalması, bu kötü gidişata ve yönetime, AK Parti'nin kurduğu hanedanlık ve korku imparatorluğu sonucu korkmaları, sinmeleri ve etkin bir varlık gösteremedikleri için; herkesin sustuğu, susturulduğu, korktuğu, korkutulduğu, sindirildiği, 77 Milyon Türk insanının birbirine düşürülmeye ve 102 siyasi partinin susturulmaya çalışıldığı bir ortamda; Büyük bir yiğitlik ve yüreklilik göstererek, Atatürkün Gençliğe Hitabesi'nden, Nutuk ve söylemlerinden feyz ve güç alarak, o asil kanın damarlarımızda olduğu bilinci ile hareket ederek, korkmadan, sinmeden, susmadan AKP yönetimine bayrak açıp meydan okuyarak, kötü idaresine, zulmüne dur demek için, ilk seçimlerde demokratik yönden ve şartlarda AKP'yi sandığa gömmek için, iktidarı, emaneti AKP'den geri almak için, Türkiye sevdalısı arkadaşlarıyla, yurtsever, vatanperver, tamamı tabandan ve gerçek halk temsilcilerinden, Cumhuriyet ve Atatürk çocuklarından oluşan, Atatürk ilke ve inkilapları merkez sağı, hem merkez solu tek çatı, bayrak (HAP) altında birleştirmek, bir olmak, iri olmak,biz olmak ve iktidar olmak için; Tek Merkez ve Millî Çatı Parti Konumunda Kurduğu HAK VE ADALET PARTİSİNİN (HAP) Kurmuştur.Kongresini Yapıp Seçimle Gelmiş, Genel Başkanı ve Lideridir. 
Yiğit Zeki ÖZTÜRK adı gibi; yiğit, güçlü, cesur, zeki bir liderdir.
Saygılarımla.

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ GENEL BAŞKANI