• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
İBRELER ONU GÖSTERİYOR

Millet ittifakın oluşturan partiler ve liderleri, CHP Yönetimi ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şu gerçeği birlikte görmelidirler.

Halk Millet ittifakın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını merak ediyor. Her geçen gün aleyhine işliyor.

Ülkenin zirve noktası olan bu makamda kim olmalı dersek:

1- Bir zamanlar %50-65 Oyla tek başına iktidar Başbakan Cumhurbaşkanı olmuş olan Merkez Sağdan gelen, Merkez Sağ görüşlü, Cumhurbaşkanlığını çok rahat kazanacak biri adayın olması şart.

2- Hukukun üstünlüğüne, Demokrasiye, Adalete, İnanan, Cumhuriyetle ,Atatürkle, Lâiklikle değerlerle problemi olmayan, etkin TBMM, Parlamenter Sisteme inanan birisi olmalıdır.

3- Hem AK Partideki %15-25 arasındaki seçmenin bulunduğu, yeni bir Lider arayışıyla kerhen bekleyen, Merkez Liberal Sağ görüşlü seçmen ile, Kürt Seçmenin oyunu, güvenini alabilecek Cumhurbaşkanı adayına ihtiyaç var.

4-Çarşaf gibi bir denizde tekne kullanmak için usta bir kaptan olmak da gerekmez. Ortada bir sorun, bir karışıklık olmadığı durumlarda bir ülkeyi yönetmek çok kolaydır. Yönetim kurallarını uygulayan herkes, yönetmeyi başarır. Ama hayat çoğu kez böyle değildir. Ne bütün yollar dümdüz ne de denizler çarşaf gibidir. Ülkeler de zorluklar yaşar, engellerle karşılaşırlar. İşte bu olağandışı dönemleri yönetmek için gerçek bir lidere ihtiyaç vardır.

Herkese imkânsız gibi görüneni kendisine dayatılan koşullara boyun eğmeyen, risk alabilen, gerektiği zaman akıntıya karşı yüzme cesaretini gösteren ve tüm aykırı seslere rağmen sezgilerine güvenerek karar alan, yaşadığı zorlukları aşarken edindiği deneyimle harekete geçecek tam donanımlı bir Lidere ihtiyaç vardır.

Bütün olumsuzluklara rağmen, büyük bir cesaretle ‘’Ben Başarırım’ ’diyebilecek kim var dersek TEK kelimeyle, Milletvekili Sayın İlhan Kesici Beyefendi var diyebiliriz.

Neden İBBB SN Ekrem İmamoğlu, Ankara BBB Mansur Yavaş, CHP ‘Genel Başkanı Sn Kemal Kılıçdaroğlu ve Aday olmayacağını açıklayan İP Genel Başkan Sayın Meral Akşener değilde, Sayın İlhan Kesici sorusuna verilecek tek cevap ise:

1- Sn. Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş henüz Belediye Başkanı olarak daha bir dönemlerini tamamlamadı ve henüz Belediyelerdeki Rüştlerini ispat etmediler.

2-Sn İmamoğlu’nun ve Yavaşın Cumhurbaşkanı adayı olmaları ile doğacak boşluğu kesin AK Parti dolduracak ve hem Millet ittifakın elindeki en büyük oy getirecek kozlarından, güçlerden birini kaybedecektir, hem de Millet ittifakı en az %3-5 arası oy da kaybedecektir. Bu ittifak için alınmayacak bir risktir. Aynı zamanda da bu iki adayın bazı Handi kapıları da vardır. Her kesimden oy alamazlar.

Milletvekili Sayın İlhan Kesici gibi bir Cevher, yılların tecrübesini kazanmış, Devletin en hassas organı olan DPT da müsteşarlık yapmış, Ekonominin Sultanı, elini taşın altına koyabilecek, daha bilgili donanımlı, vizyon sahibi ve kendisine her kesimden saygı duyulandır. Hiç bir olumsuz Handi Kapısı yoktur ve her kesimden de, Sağdan da, Soldan da çok rahat Oy alacak biridir. Bunun gibi birçok vasıfları vardır.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ise insan olarak çok iyi birisi. Ama Siyasi hayatında inişleri çıkışları ve olumsuz Handi Kapıları var. Her kesimden oy alma şansı çok düşüktür.

İşte bu kısa ve öz belirttiğim nedenlerden dolayı, en risksiz Cumhurbaşkanı adayı Milletvekili Sayın İlhan Kesiciyi ortak aday olarak ilan etmelidirler.

Takdir Millet İttifakın oluşturan partiler ve liderlerindir.

Saygılarımla...

  
27 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın