• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI, MERKEZ SAĞDAN, MERKEZ SAĞIN TAM MERKEZİNDEN GELEN BİRİ OLMALI.

  2023 Yılı seçimlerine şurada ne kaldıki.? Sayılı gün değilmi göz açıp kapayıncaya kadar gelir geçer.
 Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı adayı belli.Ama Millet İttifakının adayi kim, kim olacak henüz belli değil.
  Bu kadar rahatlık belirsizlik, nerden geliyor'ki.
  Umarım 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi, Halkın hiç tanımadığı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu gibi birini getirip aday yapıp hüsrana hezimete uğramazlar.
  Türkiye'de Sol Partinin, Partilerin alacağı oy oranı %25-30 arası dır. Üç aşağı beş yukarı bu geçmişte şimdide hep böyledir. Değişmez. Ne onlardan sağa oy gelir, nede sağdan onlara oy gider.
 Merkez Muhafazakâr Milliyetçi kesimi seçmenin görüşün oyu ise en az %50-65 arasında gider gelir.
  Bunu geçmişte defalarca Rahmetli Adnan Menderes'ten beri Rahmetli Turgut Özal'la ve Rahmetli Süleyman Demirel'le de gördük yaşadık ve de yaşıyoruz. %50-65 arası oyla Tek başına İktidar olmuş ve Başbakan, Cumhurbaşkanı seçilmişlerdir , olmuşlardır.
  Bu durum karşısında Millet İttifakı seçime baştan yenik başlar. Bu durumu düzeltmek elbette mümkün. Şu anda Merkez Sağda da olan boşluğu dolduracak, Merkez Sağın göbeğinden Merkezinden gelen, Halk tarafından da sevilen sayılan güven duyulan Yüksek Şahsiyetli örnek Siyaset ve Devlet Adamı biri olduğu takdirde, Bu Tarihi tekrar yazmak,2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması içten bile değildir.
  Hal böyle olunca Millet İttifakının yapması gereken tek şey, Merkez Sağın göbeğinden, Merkezinden gelen Milletvekili Sayın İlhan Kesici Beyefendi gibi Yüksek Şahsiyetli birini Cumhurbaşkanı adayı göstermektir. Ancak böyle Cumhurbaşkanlığını %90-99 çok rahat kazanabilir. Başka türlü, kazanması, oy alması mümkün değildir.
  Umarım Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayını belirlerken, Özellikle CHP Solculuk duygularının etkisinde esaretinde kalmayıp, benim düşündüklerimi onlarda düşünürler. Halk tarafından da, İş, Finans çevrelerince de sevilen sayılan devlet yönetiminden anlayan tecrübeli güven duyulan bir Lideri gösterirler.
    Saygılarımla....
  
112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın