• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HİÇ'DE İYİYE GİTMİYORUZ...
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Ekonomiden,Maliye ve Hazineden sorumlu Bakan Berat Albayrak'a sesleniyorum Televizyonlardan,çok güzel ağdalı sözler söylüyorsunuz ama;Türk Milleti ve Halkı'nın sizin gibi bir elleri yağda bir elleri balda değil.
Evlerde,mutfaklarda,tencereler şöyle böyle kaynıyor ama,içine bir bakın.Et'mi kaynıyor?Dert mi kaynıyor? Ben Ekonomist,İktisatçı, İşletmeci,bir Akademisyenim.
Türkiye ve tüm Dünya ülkeleri neredeyse 4 aydır Ekonomik ithalât,İhracat,seyahat gibi ilişkilerin hepsi durdu. Sınırlarını herkes giriş çıkış her şeye kapadılar. Ekonomiler ve Halk Korona Virüs nedeniyle felç oldu ve durdu.Halk aylarca evlere kapandı. Hal böyleyken Türkiye Ekono misi nasıl oldu'da %4,5 büyüdü anlamış değilim.
Madem ki bize, Ekonomimize, Korona Virüs zarar vermemiş, Virüse rağmen,%4,5  Ekonomi büyüdü ise; neden her gün 83 Milyon Türk Milleti ve Halkına günde en az 3 kez mesaj gönderip,İban Numa rası yazıp Devlete 10 lira bağışta bulunun diye yazıp adeta Halka yalvarıyorsunuz.?Deprem olur halktan yardım,virüs olur halktan yardım...Ne veriyorsunuzda ne istiyorsunuz ki?Devletin kefen parası olan yedek akçeleri bile bitirdiniz...Hangi yüzle istiyorsunuz ki?
Keşke Türkiye ve Ekonomimiz, 4 ayda %4,5 büyüseydi.Bir Ekono mist,İktisatçı,İşletmeci,Akademis yen olarak çok mutlu olurdum. Sizi ayakta alkışlardım. Türkiye,Ekonomimiz en az %5 ile % 6.5 arası küçüldü.Fazlası var eksiği yok.Kalem oynatmayı,Halkı aldatmayı bırakın lütfen. Size tavsiyem ;
Lütfen,Tarımda, Hayvancılık ta, yerli sanayide üretimi artırabildiğiniz kadar artırın. Çiftçiyi, köylüyü sıfir faizli en az bir iki yıl geri ödemesiz krediyle,bağışlarla,tohumla,ilaçla, gübreyle,destekleyiniz.
Çarşı ve Pazar da fiyatlar el yakıyor. Halk maddi sıkıntı içerisinde yiyecek içecek alamıyor. Böyle giderse Türkiye Sosyal patlamalara gebe durumuna getirirsiniz.
Gidiş hiçde iyi değil.
Göz boyuyorsunuz sadece...
Saygılarımla.

  
82 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın