• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
EYVAH! DEMEDEN ŞİMDİDEN ÖNLEM ALALIM
Sayın Cumhurbaşkanım ve Tarım,Hayvancılık ve Orman Bakanım:
Türkiye"mizin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olduğu malumunuz..
Bir zamanlar dünyada tarım ve hayvancılık üretim alanında kendi kendisini idare eden Ülkeler arasında 6--8.nci sırada idi...
18 yıldır uygulanan eksik yanlış veya bilinçsiz uygulanan tarım ve hayvan cılık politikaları nedeniyle, saman,acı kuru soğan, canlı hayvan,et ithal eder duruma düştük. Dünyayı saran,insanları, ekonomileri esir alan bu Korona Vürisi,tam çiftçi nin,köylünün,üreteceği ürünlerin ekim,dikim, ay ları zamanına denk gelmeside hem ülkemiz,hem de dünya devletleri için büyük bir talihsizliktir.
Sayın Cumhurbaşkanım Hayvancılık ve Orman Bakanım:
2020-2021 yıllarının ülkemizin,halkımızın ihtiyacı olan ürünlerin ekim,dikim,üretim mevsimi ve ayları bu aylarda, Şubat, Mart,Nisan, başlar ve başladığını hatta zamanın bile geçmektedir. Bu neden le ülkemizin,halkımızın, dünyanın ekonomik, sıkıntılarını şimdiden görünüz ve çok acil tedbir leri bugünler de hemen başlıyarak alınız lütfen. Şubat-Mart-Nisan ayları Türk köylüsünün,çiftçisinin ekim,dikim,yetiştirme ayları dır. Bilhassa 2020 ve 2021 de hem Türkiye'de,hem dünyadaki tüm ülkelerde büyük bir yiyecek içecek hayvan ,hayvansal,tarım ürünleri başta sebze den kuru baklagillere kadar büyük bir sıkıntının olacağı kaçınılmazdır.
2020-2021 Yılında Vüris nedeniyle Dünya ülkeleri kapılarını dış ülkelere kapadıkları için, bilhassa her türlü gıda ürünlerinde istemeyerekde olsa,ithalat ve ihracatında duracağı için her ülke ancak halk diliyle söyler isek,herkes kendi imkanları yağıyla kavrulmakla baş başa kalacağını şimdi den görmek gerek.
Bu nedenle Türk köylüsü ne çiftçisine güvenin.Türk köylüsü,çiftçisi,hayvancısı onurludur,gururludur,ahde vefalıdır.Devletine,ülkesine ihanet etmez,parası olsa borcunu ödememezlik yapmaz, borcuna sadıktır. Bu nedenle acilen kefilsiz, teminatsız,faizsiz veya sembolik %1 faizle bir yıl ödemesiz, 5-10 yıl vadeli herkese en az taban 35 er bin Tl başlamak üzere tavan 20 Trilyona kadar tarım ve hayvancılık kredisinin verilmesi ile düzenlemeyi yaparak çok acilen Mart sonu,Nisan 2020 ayının ilk haftasına kadar bunu hayata geçir melisiniz.Türk köylüsü çiftçisi ekim,dikim ayı mevsimi geçmeden, tohu munu, gübresini,ilâcını ihtiyaçlarını alsın tarlasını, hayvanını ,malını sorunsuz ca alsın hemen eksik,diksin biçsin. Tarımda hiç bir üründe kısıtlama sınırlama yapma dan köylü çiftçi eke bildiği kadar eksiksiz ürün eksin diksinki kotalarıda kaldırın.2020 ve 2021 Türkiye çok rahat atlatabilsin.
Ayrıca devlet hükümet tüm ürünlere 2020-2021 için alım garentisinide versin ki çiftçi,köylü,hayvanını ürünü nü rahatça güvenli bir şekilde üretsin efendim. Eğer bunu yapmaz iseniz, bu tedbirler alınmaz ise inanınki Türkiye,Türk Halkı başta 2020 yılı Sonbahar ve Kış ayları olmak üzere 2021 dahil büyük bir yiye cek içecek sıkıntısına düşecektir. Virüs nedeniyle ithalatımız da ihracatımızda zorunlu olarak zaten durdu.
Eğer bu tetbiri acilen şimdi den almaz ve ihmal ederise niz,oluşacak ek Ekonomik sıkıntı kriz beraberinde ayrıca ülkede büyük sosyal patlamalara da gebe kalacaktır. Bu işin şakası şukasıda yok.Ekonomik sosyal kültürel ilişkiler başta olmak üzere dünyada herşey kilitlendi. Çaresizce herkes bir birini seyrediyor takip ediyor. Bu sıkıntılar ağır ağır baş göstermeye başladı bile.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Tarım ,Hayvancılık ve Orman Bakanımız.
Dünya ve Türkiye,Türk Milleti zor günleri geciriyor vede yaşı yoruz.Herkes siyaseti kişi sel menfaat ve çıkarlarını bir kenara bırakıp,Gün Milli Birlik Beraberlik bir olma günüdür.Size iyi niyetle uzattığımız bir olma iri olma biz olma elimizi tutunuz.
Ben Hak ve Adalet Parti si (HAP)Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk olarak buna hazırız hazırım.Devle time,Hükümete,halkımıza tüm teşkilâtlarımızla her türlü desteği hizmeti ver meye ve görevi de almaya hazırım hazırız. Saygılarımla...
HAK VE ADALET PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK....
  
143 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın