• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP)GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK BİYOGRAFİSİ
Yiğit Zeki Öztürk ,Burdur da doğdu.Evli ve İki Erkek çocuk Babasıdır.

Hak ve Adalet Partisini (HAP) 27 Nisan 2012 Yılında Kurmuş ve Partisini,7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde,Seçim Oy Pusulasının 6.ncı Sırasında  Partisini Seçime sokmuş ve seçime girmiş.Başarılı bir  Parti Genel Başkanı ve Lideridir.
 İlk,orta ve Lise tahsilini Burdur da tamamladı.Bursa İktisadi ve Ticari İlimler akademisini İşletme,İktisatı bitirdi.
Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. 
Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır. 
Yedi (7) farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde yer almıştır.
Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevini yapmıştır.
Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, İlk DYP Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür.
Sonra DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.Ayrıca 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gaziler,yakınları,nöbetçileri yardım yaşatma kültür derneğinin de halen Genel Başkanıdır.
27 Nisan 2012 de kurulmuş tek merkez ve milli çatı partisi olan, Hak ve Adalet Partisinin (Hap)kurucusu ve aynı zamanda kurucu Genel Başkanlığını yapmış, daha sonra yapılan Dört (4) Olağan Büyük Kongresinde ‘de oy birliğiyle tekrar Genel Başkanlığa seçilmiş, getirilmiş, seçimle gelen bir Genel Başkan ve Liderdir.
Hak ve Adalet Partisini (HAP) Seçimlere girmeyi hak kazandırmış ve partiyi 7 Haziran 2015 milletvekilleri seçimlerine sokmuştur 
 Aynı zamanda da 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gazileri,Nöbetçileri Yardımlaşma,Yaşatma,Dayanışma,Kültür Derneğininde kurcusudur ve Genel Başkanıdır.
7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde ilk kez seçimlere girmiş ve seçim oy pusulasının 6. sırasında Milletvekili seçimlerinde katılmıştır.
1 Kasım 2015 seçimlerinde Milletvekili seçimlerinde seçim oy pusulasının 5. sırasında seçimlere girmeyi hak kazanmış,
Aktif siyasetten gelen, Türk Milletinin Vatanperver, Yurtsever, Alpaslanın, Fatihin,Yavuzun,Abdülhamit Han Osmanlının Torunudur.Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur.
Geçmişinle Tarihinle  tüm atalarıyla günahıyla sevabıyla onur ve guru duyar
Yolu Hakk yoludur.HZ.Ömerin Adaletiyle,Halkla birlikte Hakça bir düzen kurma yoludur.
Dağlardan, karadan, denize, gemiler indirten, korkusundan Çin Settini yaptırtan, öldü denildiğinde tekrar dirilen, yeniden Devlet kuran, çağ kapayıp çağ açan,7 Düvele dizi olana önünde diz çöktürten, başı olana önünde baş eğdiren Alpaslanların, Yavuzun,Fatihlerin, Osmanlının Abdülhamit Hanın,torunudur,Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. 
 Bayrağını ve T.C. Devletini,5 vakit ezan sesini, Ayyıldız’ı bayrağını seven, vatan sever, yurtsever, millî birlik ve beraberlikten, kardeşlikten, barıştan, yana bir liderdir.
Her zaman
‘TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET’

den yanadır.
”Biz bölen değil birleştireniz, Parçalayan değil bütünleştireniz”‘

ALLAH HER ZAMAN HAKKIN VE ADALETİN YANINDADIR.
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI..
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1577 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın