• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK 80 MİLYON TÜRK BAYRAĞI ALTINDA TOPLANMALIDIR

Ben, Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi konumunda olan,7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerine, seçim oy pusulasının 6.ncı sırasında Milletvekili Seçimlerine katılan,1 Kasım 2015 Milletvekili Seçimlerinde de,Seçim oy pusulasının 5.nci sırasında seçimlere katılan,80 Milyon Milli İradeyi Temsil eden,Ülkeme,Halkıma karşı sosyal bir sorumluluğum olduğuna inanan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk olarak, sağ ve sol,ayrımı yapmadan,

  Başta Sayın, Türkiye Büyük Millet Başkanımıza (TBMM),Diyanet İşleri Başkanımıza, Türkiye’deki tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarına ve yetkililere,80 Milyon Türk Milletine, Halkına Tarihi bir çağrımdır, ,görevimdir efendim

     Yüce Türk Milletim, Halkım, Sayın yetkililer, sorumlular:

  Allah’ın işaret ettiği, işte bu millet, Büyük Türk Milleti, Türk halkım Her şeyi bir kenara bırakıp her alandaki tıkanmakta olan kirlenmiş bağırsaklarının acilen temizlenmesinin, iç deki ve dıştaki sorunlarından güç birliği yaparak kurtulmasına, birlik içinde bir olmasına şu günlerde acilen çok ihtiyaç vardır.

Türkiye’nin, ülkemizin bu kadar içteki, dıştaki hainleri, düşmanları, varken, FETÖ,PKK, PYD,YPG, DEAŞ,DHKB-C vb gibi Terör örgütleriyle mücadele ederken, savaşırken,sözde dost bildiğimiz, başta ABD gibi ülkelerin, Haçlının,Emperyalist güçlerin,Ülkemizi içte ve dışta dört bir yandan sarmaya çalışarak, çeşitli kumpaslar ile,düşmanlara Terör örgütlerini de sürekli göz göre göre sağladıkları maddi, manevi, silah gibi destekleriyle ülkemizin bekasına saldırmakta,tehlike altına sokmaya sınırlarını yeniden çizmeye çalıştıklarını bölgemizde çeşitli piyon çadır,terör devletleri kurmaya, bölmeye, parçalamaya, içimize fitne fesatlıklar sokmaya çalıştıklarını hep birlikte görmekte ve şahit olmaktayız.

 Ayrıca da İçimizdeki kirlenmiş, kirletilmiş, kavgacı, ötekileştirici, Devlete zarar verici, siyasileri sırtında taşıması, barındırması da artık mümkün değildir.

Hepimizin gördüğü bildiği gibi, her geçen gün Ülke geleceğimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, bekamız (Sosyal (Ekonomik,Kültürel, Siyasal) İş,aş,ekmek, güven, gibi konularda büyük tehlike,risk,endişe, altındadır .

   Türkiye’nin her alandaki olumsuz, tehlikeli, karanlık gidişatına dur demenin zamanı çoktan geldi ve de geçiyor. Bildiğiniz gibi, Türkiye’nin sırtındaki yükler sorunlar, Orta Doğudaki, Dünyadaki gelişmeler, olaylar, savaşlar Terör saldırı- ları, gittikçe artmakta, ağırlaşmaktadır. Bölgemizdeki, Dünyadaki, adı amacı ne olursa olsun devam eden savaşlar, işgaller, olaylar, süper güçlerin keyfi tutum davranış ve eylemleri, çevremizi çember altına almaya çalışmaları…

  Ülkemizi her alanda etkilemektedir. Ülkeyi her alanda belirsizliğe bazı alanlarda da, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda çöküntüye doğru sürüklenmektedir.

Türkiye’miz şu anda kısır,gergin,düşmanca bir siyasi çekişme,kutuplaşma kavgalar ile,kumpaslar ile,karşı karşıyadır.Bu nedenle 80 Milyonun yanı sıra,Resmi ve özel kurum ve kuruluşlarında top yekun yozlaşma, merkezlerinde kayma,görevlerini demokratik,özgürce,adil ve adalet,hukuk içinde yürütmelerinin sekteye uğramakta olduklarını, bundan herkes zarar görmekte,mağdur edilmekte,hem de rahatsız olmaktadır. 80 Milyon Yüce Türk Milletinin, Halkının, Resmi ve özel kurum ve kuruluşların, kurtuluş savaşında olduğu gibi, tek vücut, yekvücut,: Milyonun,Ay Yıldızlı TÜRK BAYRAĞIMIZ altında şu günlerde birleşmeye acilen çok ihtiyacı olduğunu düşünmekte- yim.

Bayrağımız altında birleştikten sonra zaten Atatürk ile de birleşmiş olacağız

” Türkün Türk ten Başka Dostu yoktur.”Atasözünü unutmayalım.

Ülkemiz içindeki bu gerginliğe ve “TÜRK BAYRAĞI ALTINDA BİRLEŞMEYİ” “BİRLEŞTİRMEYİ.” ancak: Ülkemizdeki Başta Tüsiad, Müsiad, Sendikalar, Barolar, Dernekler, Odalar, Borsalar vb benzer tüm Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Temsilcileri ile, TBMM Başkanımız, Diyanet İşleri Başkanımızın katılımı ile, el ele vererekten, harekete geçerekten, yuvarlak bir masada Ay Yıldızlı Türk Bayrağı altında önce sizlerin, kendinizin birleşerek, çözüm getirecekleri- ne, getireceğinize, çare bulacaklarına, bulacağınıza “ Türk Bayrağı altında birleşeceğinize, birleştireceğinize” inancım tamdır.

Acilen tek çaremiz bence: sizler STK Temsilcileri Türki yenin bu gidişatına el atıp, uzlaşmacı bir şekilde hareket ederek, 80 Milyonu kucaklayacak bir dilde, tepeden tırnağa Ülkemizin şu günlerde eskisinden daha çok Milli Birliğe beraberliğe,kardeşliğe acilen ihtiyacı varken,buna son veriniz demenizi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile,Ana Muhalefet Partisi CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun barıştırılmasını, kavgasız, ilkeli siyaset yapmaya davet edilmelerine arabuluculuk yapmalıdırlar.

Sizlerin İlk önce:İktidar ile Ana muhalefet,partilerin Genel Başkanları ve siyasilerin,özellikle:Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile,Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile arasındaki gün geçtikçe artan,hiç de hoş olmayan,görünmeyen,geleceği emanet edeceğimiz, gençlere çok kötü bir örnek olan,Hem ülkeye,hem kendilerine,hem de aile fertlerine kadar zarar veren gerginliğin acilen sonlandırılıp,Barıştırılmalı- dırlar.Böylece 80 milyonu Türk Bayrağı altında birleştirilmelidirler. Birleşmeliyiz. Bunu ancak sizlerin başaracağınıza inanıyorum efendim...

 

  Ülkede kavgaya, ayrıştırtmacılığa, ötekileştirilmeye son verilerek, dosta düşmana karşı hem kendilerini, hem de ülkeyi küçük düşürücü hal ve hareketlerden, nahoş  konuşmalardan, suçlamalardan kaçınarak kendilerini hem savcı, hem hakim yerine koymamalarını, bu konuların çözümü nünde bağımsız Türk Mahkemelerine, Adaletine, hukukuna bırakmalarını da sağlanmalıdır.

 

  Siyasilerin etkisi altında kalan, sokulmuş olan: Türk Hukukunun, Adaletinin, Demokrasinin, özgürlüklerin, iç barışın, sarsılan imajının yeniden sağlanarak, tam bağımsız olarak Adil ve Adaletli çalışmasının sağlanmalıdır.

Herkes:” Türkiye’mizin yedeği yoktur “ Olduğunu görmek,inanmak zorundadır.Allah göstermesin,elimizden bir kayıp gider ise,Türkiye’mizi bir daha topla,tüfekle bile geri getirmek çok zordur diyorum efendim.

Gerekirse 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerine katılan, Tüm Siyasi Partilerin Temsilcilerinin ve siz STK Temsilcilerinin katılımıyla bir Milli Mutabakat Hükümetini de kurarak,İlk önce Ülkemizi,Hem Ekonomik yönden,üretime yönelik,duran yerli sanayimi zinde, ,iç ve dıştaki düşmanlara karşı tek vücut yek vücut göğüsleyerek durarak,Terörün kökünü de hem iç de hem de dışta, Suriye de kazıyarak ülkeyi esenliğe,huzura hep birlikte çıkararak,kavuşturarak sonra- da Gerekirse 2019 Yılında veya daha ileri ki bir yılda Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini yapmakta büyük yarar olacağına inanıyorum efendim.

  Böylece de: Kurtuluş Savaşını verenlerin,Can verenlerin,kan verenlerin, Atat ürkün ve tüm silah arkadaşlarının,yüce Türk Milletinin,Halkının hepsinin de kemikleri bu dağınıklığımızdan kavgalardan,dolayı bence sızlıyor,sızlatıyoruz ve Onlara da kul hakkı borcumuz vardır.Bunu da iç barışımızı, Milli birliğimizi korursak, T.C. Devletimizi yaşatarak, koruyarak, kollayarak,Çan sesleri yerine 5 vakit Ezan sesimizi dinleyerek,Ay yıldızlı Bayrağımızı göklerde ilelebet dalgalandırarak ,yapacağımıza,ödeyeceğimize- de inanıyorum efendim.Keşkeler sonunda bir şeyler ifade etmez bunu da unutmayalım.

“Biz, ben bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz.”

Saygılarımla...

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI.....

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      47 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın