• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
(HAP)GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK TBMM,TOBB,TESK,TÜSİAD,MÜSİAD,TÜRK-İŞ,DİSK,MEMURSEN,HAKİŞ,KAMUSEN,TBB. VS..SESLENDİ: TÜRKİYE VE SURİYEYİ BARIŞTIRIN.TERÖRE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ YAPSINLAR.


Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında: 

Türkiye ile Suriyeyi barıştırın.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile, Suriye Devlet Başkanı Beşir Esad’ı barıştırarak,ikili arasında dostluk ellerini bir birlerine uzatmalarını sağlayınız. Suriye ile birlikte Teröre karşı mücadele edelim.Güç birliği yapalım.Türkiye ve Suriye arasında acilen Askeri,Ekonomik iş birliğini yapmalıdır,gitmelidirler.
Büyük Türkiyeyi,T.C. Devletini:Rusyanın,İranın eline,iznine,mahküm etmeyelim.Türkiye gibi Suriye ile 911 Km Sınırı olan büyük bir Devlete bu yakışmıyor. Vatanperver,yurtsever Cumhuriyet ve Atatürk çocuğu olarak,yedi düvele,dizi olana önünde diz çöktüren,başı olana önünde baş eğdiren Osmanlının Torunu olarak,Hak ve Adalet Partisinin (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK olarak: Bu hem benim,hemde 80 milyon Yüce Türk Milletinin Halkının onuruna,gururuna dokunuyor.
Büyük Devlet Adamlarına  bu yakışmaz,sürdürülemez.Devletin,Ülkenin çıkarları ne gerekiyorsa o yapılır,yapılmalıdır derim.Devletler için genel kurullarda böyledir.
Çünkü: İki kardeş ve komşu ülkelerin:BaştaTürkiyenin olmak üzere,Orta Doğu Bölgesinin, ülkelerinin,bekası,rahatı,huzuru, güvenliği için,Suriye deki tüm Terör örgütlerinden az zayiatla temizlenmesi için,her ülkenin Ekonomik çıkarları için,toprak bütünlüklerinin korunması için,Türkiye ve Suriye nin bir birlerine dostluk ellerini uzatmaları için bu barış ve dostluğun yeniden kurulması,sağlanması bence şarttır.Bu konuda yukarıda saydığım kuru- luşların ve diğer kuruluşların yetkilileri acilen birlikte harekete geçerek ,iki ülke yetkilileri arasında temaslara geçerek bu sorunu hem ülkelerin hemde kendi gelecekleri içinde giderme - leri,bu barışı sağlamaları şart.Münbiç ve Fıratın Doğusunun hem Terörislerden,hem de ABD,İSRAİL,BOP,Projesinden,etkisinden kurtulmak,temizlemek için ve düzenlenecek harekat için de bu barış şarttır.
Bunu yapmaz isler,Bunu yapmayan ülke,Hem Suriye de olsun,hem orta doğuda olsun,(ABD) Amerikanın,İSRAİLİN,RUSYANIN,HAÇLININ,EMPERYALİSTLERİN,PKK,PYD,PYG,DAİŞ, Gibi Terörörgütlerin çıkarlarına,o bölgede kalmalarına,bölünmesine,parçalanmasına hizmet etmiş olacaklardır.Ekmeklerine yağ sürmüş olacaklardır.
“Türkiyenin ve Suriyenin yedeği yoktur.” Her iki ülke yetkilileri bunu unutmasınlar.
“Biz bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz.”
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      67 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın