• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK.CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE SURİYE DEVLET BAŞKANI BEŞİR ESAD ACİLEN BARIŞMALIDIRLAR.TERÖRLE BİRLİKTE MÜCADELE ETMELİ

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Milletvekili seçimlerine katılan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk yaptığı basın toplantısında:

Türkiye’nin ve Suriye’nin, Orta Doğunun bekası için iki ülkenin, Devletin, Devlet Başkanlarının, aralarındaki kırgınlıklara son vererek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad acilen barışmalıdırlar, kardeşim Esed birliği, dostluğu yeniden kurulmalı, el sıkışmalıdırlar. Güç birliği yapmalıdırlar. Bunu yaparlar ise iki ülkede kazanacaktır.Acilen iki ülke askeri ve ekonomik alanda güç birliği yapmalıdırlar.

İki Ülke Afrin de olsun, diğer yerlerde olsun, Orta Doğuda birlikte hareket etmelidirler. Suriye deki tüm terör örgütlerine karşı birlikte savaşmalı birlikte mücadele etmelidirler. Bu fırsatı iki kardeş ülkede iyi değerlendirmeli ve kaçırmamalıdırlar.Dah mümbiç var Fıratın Doğusu var.Bu nedenle Esad ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan barışmalıdır.Güç birliği yapmalıdırlar.Bu sağlanırsa Terör örgütleri suriyede daha kolayca yok edilir.

Türkiye ve Suriye bunu yaparsa, Orta Doğuda oynanan bölme, parçalanma, küçük çadır devletler kurma, oradaki petrol, doğal gaz, su gibi enerji kaynaklarının üzerine oturma, ele geçirme gibi değişik oyunu birlikte bozarlar ise, Orta Doğuda başta ABD nin, İsrail’in ve diğer tüm emperyalist güçlerin eli, kolu, gücü kırılır.

Her türlü inisiyatif Türkiye’nin eline geçecektir.

Bu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir artı değer kazandıracaktır, Orta Doğuda olsun, Dünyada olsun elini çok kuvvetlendirecektir.

Hem de Türkiye’nin imacına olsun, gücüne olsun, büyük güç, katacaktır, itibar kazandıracaktır. Ben Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine olsam, Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad ile barışıp el sıkışırdım.2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu olay Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gücüne büyük güç katardı ve rahat seçilirdi derim. Dünya Lideri olma yolunu iyice açardı.

Türkiye’deki bazı yetkililerin, iş çevrelerinin, Stk larının bu konuda, Sayın Cumhurbaşkanımız ile Esadın barıştırılması konusunda acilen harekete geçmelerinde ve bunu başarmalarında şu savaş günlerinde çok ihtiyaç vardır derim. Bu iki ülke için hem hayati,hem Tarihi,hem de ekonomik açıdan,dünya barışı açısından büyük katkı sağlayacaktır.Bu söylediklerimi hiç bir kimse ne hafife alsın,nede göz ardı etsin.Keşkeler kimseye fayda getirmez.Bu barış sağlanmalıdır.Küslük iki ülkenin de aleyhinedir.

 Türkiye ve Suriye bunu başarırlarsa, Amerika nın (ABD), BOP ,Projesi tamamen iflas etmiş olacaktır. PKK,PYD,YPG,DAİŞ’D-HKPC gibi Terör örgütlerin beli kırılacaktır ve tamamen imha edilecektir.

Böylece Orta Doğunun ve Türkiye’nin tamamen PKK,PYD,YPG,DEİŞ,D-HKPC gibi Terörden kurtulması yolu  açılacaktır.

İki ülkenin Ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır. Emperyalist güçlerin Haçlının elindeki bu Terör örgütlerini kullanma gücü de ellerinden alınmış olacaktır.

Bu barış aynı zamanda da Türkiye’nin Orta Doğunun sözünü söyleyecek ülke olmada önünü açacaktır bence.

Türkiye, Rusya, İran, Irak, Suriye kendi aralarında da saldırmazlık paktı, anlaşmasınıda kurmalıdırlar, yapmalıdırlar.

Hem Türkiye’nin,hem de Suriye’nin yedekleri yoktur....

“ Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”

Saygılarımla...

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI.....

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      408 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın