• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:TÜRKİYE BU GERGİNLİK ÇOK FAZLADIR KAMPLAŞMAYA GEREK YOK

Tek Merkez ve Milli Çatı partisi olan, Milletvekili seçimlerine katılan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında:

  Ana Muhalefet Partisi, CHP, MHP, HDP, Türkiye’yi büyük bir gerginliğin içine soktular, ülkeyi kamplara böldüler.”Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz.”

Türkiye’yi: TBMM deki Partiler her alanda karanlık bir döneme soktular. Devleti ve Devletin kurum ve kuruluşları tek tek çökerttiler. Ülkenin hem içte,hem dışta güvenliği,itibarı tehlikeye sokuldu.Ülkenin,halkın güvenliği tehlikeye sokuldu.Temel taşlar bir bir yerlerinden oynatıldı.Terör bu partiler dönemin arttı.Bölgede Türkiye yalnızlığa  itildi,yalnızlaşan bir ülke haline geldik

Ülkemiz bir düşman kuşatmasına sokuldu. Ülkemiz bir çıkmaz içerisine girmiştir ve sokulmuştur. Bölgesinde komşularıyla bile yalnızlaşan bir Türkiye yaratılmıştır.

Buradan Türkiye’yi yönetenlere sesleniyorum.Akpartiye sesleniyorum: 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde Ülkede siyasi istikrar bozulmasın,chp ve mhp den,hdp den bir cacık olmaz bunlar kavgadan başka ellerinden gelen birşeyleri,projeleri yok.Bu nedenle AK Partinin tek başına iktidar olma si için 550 Milletvekili adayımızla birlikte AK Parti lehine seçimlerden çekildim teşkilarlarımla birlikte çekildik.Ak Partinin bugün tek başına iktidar gelmesinde Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK olarak günahıyle sevabıyla benim ve Teşkilatlarımın bu çorbada tuzumuz vardır katkımız vardır,hakkımız vardır ve olmuştur.

 Bu nedenle de sesleniyorum uyarıyorum.: Acilen Orta Doğuda barışı sağlamak istiyorsanız, Türkiye’yi de yalnızlaşan Türkiye den kurtarmak istiyorsanız İran, Irak, Suriye, Azerbaycan ve bu gibi ülkelerle bölgesel bir birlik oluşturulmalıdır.

Bu konuda Sadabat Paktı örnek alınmalıdır derim. Bu gerçeği görmemek, büyük bir bilgisizliktir, beceriksizliktir.

Onbeş yıldır sözde sıcak parayla sürdürülen sözde ekonomik istikrarımız, planımız, ekonomimiz nerdeyse duvara toslamak üzeredir. Ekonomimizde çarklar düzgün işlememektedir. Üretmeden, üretime dönük yatırımlar nerdeyse yok denecek kadardır. Tüketen bir toplum haline getirildik. Uluslar arası para babalarının, sürekli, kasten, sıcak para pompalamaları sayesinde, Türkiyenin de bu tuzaktan vazgeçmemesi nedeniyle, sonsuza dek ekonomik değerleri, dinamikleri ayakta tutması mümkün değildir, akıl dışıdır.”Taşıma suyla değirmenin dönmeyeceğini herkes, halkımız ve bizleri idare edenler iyi bilirler.

Türkiye’nin şu anki durumu ise içler acısı ve karanlık dır. Ağır Sanayisi olmayan, Sanayisi işlemeyen, Yerli sanayisi çökmüş, Teksil sanayisi can çekişen, ham madde maliyetleri artmış, yüksek vergi ve pirimler nedeniyle rekabet etme gücü zayıflamış, Tarımı çöken, Hayvancılığı can çekişen, Turizmi bir türlü karlılığını artıramayan, iç turizm sayesinde ayakta kalmaya çalışan bir turizmi olan Türkiye’yiz

. Madenciliği peşkeş çekilmiş, Borsasının, Sigortasının hemen hemen %75--80 yabancıların eline geçmiş, Limanları, Bankaları, Fabrika-ları, Tesisleri, İşletmeleri, özelleştirme adı altında yok pahasına yabancılara satılmış olan, birçok Tarım ürünü yanında, Saman ithal eden Ülkemizde, Türkiyemizde, Ekonomik bunalımın ayak sesleri derinden derinden gelmeye, duyulmaya başladığı görülmektedir.

Yine bu gerçekleri görmemek, bilmemek büyük bir beceriksizliktir, bilgisizliktir.

Buradan Ülkeyi yönetenleri ve Parlamentodaki partileri uyarıyorum:

Hepinizde yanlış yoldasınız. Gün kavga, dövüş, bir birimize çamur atma, yıpratma günü değildir. Bu Politikalarla, siyasetle Türkiye’nin Bekası,geleceği,milletin ,halkın ,gençlerin,kadınların, geleceği çok tehlike altındadır.Bu nedenle gün tüm milli güçlerin ,milli birlik ve beraberlik,kardeşlik içerisinde,tek bir çatı,bayrak altında bir olma,iri olma,biz olma, günüdür.

Geçmişten ders alarak,herkesi denenmemiş,yıpranmamış,yeni bir yüz yeni bir yıldız,yeni bir lider olan,Milletvekili seçimlerine giren,Tek Merkez ve Milli çatı partisi konumunda olan,Osmanlı Torunu ve Cumhuriyet ve Atatürk çocuklarınca kurulan Hak ve Adalet Partisi (HAP) Bayrağı çatısı altında ve adı gibi Yiğit olan Genel Başkanı Lideri YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK etrafında derlenip toparlanarak,Milli Mutabakat Hükümetini kurmalıyız ve ülkemizi,ekonomimizi aydınlığa ,düzlüğe çıkarmalıyız.

Sonrada ileriki yıllarda erken seçime gitmeliyiz. Herkes ayak oyunlarını bırakmalıdır. Ülke elden gidiyor. Herkes susmasın, yağcılıkı yardakçılığı bıraksın.

Ne söyleyecekse herkes şimdi söylesin. Askerde, Yargıda, Siyasette, söylesin susmasın.

Geleceğe güvenle bakmak gerek. Aksi takdirde FETÖ gider, yerine, İsmail Ağacılar gelir, Menzilciler gelir, cüppeliAhmetciler gelir, Süleymancılar gelir. Gelirde gelirler Herkes pusuda, düşman pusuda, hainler, terör örgütleri pusuda, haçlılar, emperyalist güçler pusuda. Zayıf noktalarımızı gözlüyorlar. Buna fırsat vermeyelim. Son pişmanlık keşkeler fayda etmez.

“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”

“Katılın bize. Vatanda kurtulsun sende kurtul.”

Saygılarımla...

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI...

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın