• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAP GENEL BŞK. YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:TABLETLE OKULA GİDENLE,TEZEKLE OKULA GİDENİ AYNI SINAVDA YARIŞTIRMAYACAZ

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Milletvekili seçimlerine katılan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında:

Türkiye’de, Türk Eğitim Sistemi iflas etmiştir, kokuşmuştur, Eğitimde fırsat eşitliğinden eser kalmamıştır. Modern, Çağdaş, Yenilikçi eğitim sisteminde uzaklaşılmıştır.

Hak ve Adalet Partisi (HAP) olarak iktidara  geldiğimizde. Eğitim İlkokuldan, Üniversiteyi, ihtisasını, doktorasını bitirinceye kadar ücretsiz eğitim olacaktır. Eğitimde fırsat eşitliğini acilen getireceğiz, sağlayacağız, Ezberci, beyin yıkayıcı, eskiyi özendiren eğitime son verilerek modern, çağdaş, yenilikçi, bilimsel, yeni teknik, teknolojiler üretecek eğitime ağırlık vereceğiz.

Tabletle okula giden ile, tezek le okula gidenin aynı sınavda yarıştırıldığı, sınava tabi tutulduğu bir eğitime, sınava son vereceğiz. Üniversite sınavlarını, sadece bazı teknik okullar dışında kaldıracağız. Çocukların yarış atı gibi yarıştırılmasına son vereceğiz. Çocuk eğitimini kaliteli bir eğitimle okulda alacaktır. Aileleri, çocukları, Dershane simsarlarından, tüçcarlarından soru çalan hırsızlardan kurtaracağız.

“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”

Saygılarımla....

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      547 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın