• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
(HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:DEVLET SURİYELİLER SORUNUNU NE ZAMAN ÇÖZECEK?ÜLKELERİNE DÖNMELİDİRLER

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisinin (HAP )Genel Başkanı ve 80 Milyon Türk Halkının,Milletin Cumhurbaşkanı adayı olan YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında:
Buradan Devlete,Devletin,Hükümettin yetkililerine,sorumlularına sesleniyorum ve soruyorum,cevap bekliyorum:
T.C. Devletimiz Suriye ve Suriyeliler Krizini,problemini ne zaman çözecek? Suriyeli Problemi ülkemizde toplu olaylar,katliamlar olunca mı çözecek? Bu çok önemli problemi ne zaman görecekler,anlaşılacak,sahip çıkacaklar?
Her gün Gazete Manşetlerinde,Televizyon Haberlerinde,Hemen hemen her ilde,ilçede, beldede, bazı köylerde,Suriyeli Göçmenlerin karıştığı olaylarla,suçlarla ilgili haberler var. Suriyeliler tarafından bıçaklanan,dövülen,yaralanan,öldürülen,fuhuş,hırsızlık,soygun,gasp, vb olaylarla,şiddetle karşı karşıya gelen,kalan Türk Halkımız,Vatandaşlarımız var oluyorlar.
Topraklarda,Türk Halkı,Milleti,Vatanlarında savaş, zulüm,kıyım,sürgün,şiddet,sürgün, katliam gören,Milyonlaca insana Türkiye ev sahipliği yaptı ve halende yapıyoruz. Bu Millet: Ekmeğini,aşını,işini,rızkını,evini,yuvasını paylaştılar,kapılarını,kollarını,yüreklerini açtılar, açtık.Asya dan,Avrupa dan,Afrika dan,Kafkaslardan,Balkanlardan,Orta Doğudan, Gelen Mazlumların,insanların,Kanına,rengine,ırkına ,cinsine,dinine,mezhebine,kökenin vb değerlere bakmadan,kendisinden ayırmadı,yönetme yetkisine ortak etti.
Hem Suriyeli,Hemde diğer Mülteciler konusunda Türkiyemiz büyük bir krize doğru ilerliyor.Büyük şehirlerde de kimi Suriyeliler,El altından Türkiye ye sokularak,Kamplara alınmadan,uğramadan,Şehirlere kontrolsüz bir şekilde dağılıyorlar. Yakında Türk Vatandaşlarımızla,Suriyeliler arasında büyük olayların,katliamların olması kesindir.Devlet Devletliğini yapacak Suriyelileri Kamplarda tutacak,sıkı denetim alacak.Suriyeliler yüzünden Şehirlerimizde suç ve suçlu üreten,denetlenmesi zor alanlar oldu.Devlet,Hükümet yetkilileri: Kendilerine menfaat,oy avcılığı,prim elde etmek için,uğruna bu problemleri gördüğü,bildiği ,halde görmemezlikten geldiler ve gelmeye de devam etmektedirler.Suriyeli guruplar Nüfusça kendilerini kalabalık,güçlü hissettikleri yerlerde,şehirlerde,suç ve şiddet artıyor,yakında Devlet bunları bastıramaz ise,İleride etki,tepki sonuçları çok acı,sıkıntılar olması kaçınılmaz bence.
Savaştan kaçıp,ekmek yedikleri,su içtikleri,havasını tenefüs ettikleri,yaşadıkları,barındıkları yerde,Türkiyede,Terör estiren,cinayet işleyen,hırsızlık,soysuzluk,soygun yapan,fuhuşa karşan,uyuşturu satan, vb yapan vatan bilmeyen,bayrak bilmeyen,namus bilmeyen Suriyeli ve ya her hangi başka ülkeliyi Türkiyede beslemek,durutmak,izin vermek,geleceğe,Türkiyeye büyük ihanettir.Türkiyede Suriyeliler geri gönderilmelidir.
Türkiyede: Suriye Bataklığı oluştu,oluşturuldu. İşsiz,güçsüz,ekmeksiz,aşsız,aç Suriyeliler. Türkiye de Tutunmak,yaşamak,kalmak için ,Her Meşru ve gayri meşru yollara,hırsızlığa, soyguna,gasba,fuhuş’a,cinayete,yaralamaya,uyuşturucuya vb olaylara baş vururlar vede vuruyorlar.Türkiyeyi yönetenler: Ülkemizi hem sırın ötesinde,hemde berisinde,Türkiyeyi büyük sıkıntıya,girdaba,soktular.Orta Doğuda acilen Barış sağlanmalı ve ülkemizde ne kadar Suriyeli,ıraklı veya başka ülkeden Mülteci varsa: Hepside kendi Ülkelerine gönderilmelidir.Türkiye Mülteci Bataklığı kurtulmalıdır.
“Biz bölen değil,birleştreniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI VE
80 MİLYON TÜRKİYENİN,HALKIN,MİLLETİN,CUMHURBAŞKANI ADAYI......

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      636 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın