• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAP GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:KÜRT KARDEŞLERİMİZ TÜRKİYE NİN GERÇEK SAHİBİDİR.ZULME MÜSADE ETMİYECEĞİZ.

   Türkiye’nin yeni bir sesi, yeni bir nefesi, yeni bir kulağı, yeni bir kanı, yeni bir canı, yeni, bir heyecanı olan, yeni bir yüzü, yeni bir partisi,yeni bir pırıl pırıl yıpranmamış denenmemiş Lideri olan,Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk yaptığı basın toplantısında:

  İktidara geldiğimizde: Doğu ve Güney Doğuda, gönül Coğrafyamızda yaşayan, Halkımız için, Kürt kardeşlerimiz için, onlara iş,aş ekmek,huzur,mutluluk içerisinde yaşamalarını sağlayacağız.

  Bu konuda çok güzel projelerimiz var.8 Adet Profesörümüz bu konuda partimiz adına çalışmalar yapıyor, projeler hazırlıyorlar. Kürt kardeşlerimizin yaşadıkları ülkelerde onlara zulümler yapılmasına, hor görülmesine, ikinci sınıf vatandaş muamele görmesine, görülmesine müsaade etmeyeceğiz. Kürt kardeşlerimizi Teröre, Teröriste yem ettirmeyeceğiz, ezdirmeyeceğiz.

   Ben, sen, o, biz,onlar:Kürt olmak için,Türk olmak için seçim yapmadık.Kürt veya Türk doğmak için torpil yapmadık.Kürt,Türk,Anayı,Babayı ne sen,nede ben seçmedim,tercih etmedim.Hepimiz aynı toprağın çamurundan olduk.

     Önemli olan:

    Ne mutlu insanım diyene! Ne mutlu Müslüman’ım diyene!

 Allah bir, Vatan bir, Bayrak bir, Kitap bir,Millet,Halk bir.Bu vatanı böldürtmeyeceğiz.

   Benim Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Abaza, Boşnak, Manav, Alevi, Sünni, Arap, Yörük, Roman, Dadaş, Gak kuş vs Dini etnik kökenli kardeşlerim:

   Ay Yıldızlı Bayrağımızı lekelemeyelim. Bayrağımızı kirletmeyelim. Bayrağımızı yerlere düşürmeyelim. Bayrağımızın boynunu eğdirmeyelim.

   Bu Cennet, yedeği olmayan Türkiye’miz de birlikte yaşamak istiyorsak, istiyorsan ki öyle zaten:

  Ağaçtan, Türkiye den meyve istiyorsak: Dallarını kırmamamız gerek. Bir birimizden sevgi, saygı, Bekliyorsak: Güvenlerimizi, yitirmemiz, kırmamamız gerek.

   Kürt: Terörist değildir. Kürt Vatan haini değildir. Kürt Vatanperverdir, Kürt yurt severdir, Kürt arına namusuna düşkündür. Kürt ekmeğini bölüşüp yiyendir. Kürt misafirperverdir.

    Çal kapısını açar kollarını yüreğini.

  Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi olarak:

  Kürt kardeşlerimize yaşadıkları coğrafyalarda, ülkelerde zulme müsaade etmeyeceğiz.

"Düşün peşimize. Vatanda kurtulsun, Sende kurtul."

“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”

Saygılarımla...

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI....

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1197 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın