• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAP GN.BŞK YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK TÜRK SİYASETİNDE KALİTE DÜŞTÜ. SİYASETÇİ DEVLET ADAMLIĞI İÇİN OKUL AÇILMALIDIR

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ, ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında.

Türk siyasetinde, siyasi hayatında, siyasetle uğraşan siyaset adamlığında ve devlet adamlığı ile uğraşanların çoğunluğunda: sosyal alanda, kültürel alanda, liyakatli, akademik kari yerlilik, seviye, kalite, gibi özellikleri taşıyan insanların yer almadığını, azınlıkta olduğu, kalite ve seviye belirgin bir şekilde çok düşmüştür. 
Türk halkı uzun yıllardır, layık olmadıkları, Siyasi Partilerce ve onların sözde liderlerince yönetilmişlerdir. Her İktidara gelen Partilere ve onların sözde liderlerine, yöneticilerine baktığımızda: devlet sırtından, devletin, makam ve mevkilerinin verdiği gücü ve imkânları kullanarak: herkes kendi çıkarını, kendinin çolunun çocuğunu ekonomik çıkarlarını, gelecek lerini garanti altına almayı çalıştıklarını, haksız kazanç elde ettikleri ve bunu da başardıklarını gördük ve şahit olduk.

Halende görmekte ve şahit olmaktayız. Bu Türk siyaset adamlarını bir virüs gibi sarmıştır.
Türk Siyasetindeki bu çarpık zihniyete, soyguna, talana, hırsızlığa, yolsuzluğa, adam kayırmacılığa son vermek için: Türkiye’de devlet tarafından resmen bir siyaset üniversitesi kurulmalı. Bu üniversitede sadece Hak, hukuk, adalet, demokrasi, özgürlükler nedir? Devlet malı nedir, devlet malını çalan çırpanın Allah katında affı olmayan cezası nedir? Kul hakkı nedir? Yenilik, modernlik, çağdaşlık nedir, siyaset nedir? Siyasetçi nedir devlet adamı nedir devlet adamı, nasıl yetiştirilir nasıl olmalıdır. Halk nedir halk nasıl olmalıdır. Siyasetçileri nasıl seçmelidir nasıl vasıflı siyasetçileri seçmelidir gibi konularda günün şartlarına göre eğitim öğretim vermeli bu üniversitede okumayan eğitim öğretim görmeyenlerden siyasetçiye yer verilmemeli milletvekili cumhurbaşkanı bakan başbakan olmamalı, ,kalite yükseltilmeli bence.
Çünkü Türk siyasetini siyasetçisini devlet adamını devlet adamlığını adamlarını siyasetçileri bakanları milletvekillerini anlamıyorum, anlamakta da çok zorluk çekiyorum. Bu şartlar altında ülkem halkım Türkiye’m yinele ayakta kalıyor bir mucize bu bence. Kimse alınmasın kıvırmasın Türkiye’min gerçeği bu bence. 
“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”
Saygılarımla......
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI...

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1197 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın