• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK :4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ MESAJI YAYINLADI.

Tek Merkez vei Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü Basın Toplantısında, mesajında:

 Herkes bu dünyanın sadece kendilerine, insanlara has, onların malı olduğu şeklinde düşünmemelidir, Sahiplenmemelidir. Yaşadığımız bu Dünyada yaşayan tüm canlıların Ortak Dünyasıdır ve ortak yaşam alanıdır.

Bu nedenle Yüce Rabbimizin, Allah’ımızın Hayvanlar için "Benim sessiz kullarımdır" dediği bu hayvanlara ‘da aynen insanlara davranıldığı gibi davranılmalı, onların yaşam hakları ellerinden alınmamalı, onların yaşam alanlarını, talandan korumalı, kendilerini her türlü şiddetten korumalı ve kollamalıyız. Hayvanlar Yüce Allah’ımız tarafından insanlara, insanların yaşamlarına renk katması, katkıda bulunması vb. içinde yaratmıştır.

Hayvanları sevmeyen bir insan, toplum: Sevgi duygularından, yaşam organlarından birini kaybetmiş, Allah’ın sevgili, bağışladığı, kullarından olma özelliklerini kaybetmişler sınıfındandırlar. Hayvanı seven kişi ve toplumlar: İnsanı da sever, Annesini de sever, babasını da sever, kardeşini de sever, arkadaşını da sever, Devletini de sever. Halkını da sever. Kolay, kolay: acımasız, bencil ve egoist olmaz. Onda kendini görür, Allah’ı görür, Dünyayı görür.

Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı Lideri Yiğit Zeki Öztürk olarak: buradan başta Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Dünya Devletlerine, Başkanlarına, Sivil Toplum Kurum ve Kuruluşlarına, Türk ve Dünya Halklarına, Milletlerine, Başkanlarına, Başbakanlarına Hükümetlerine, yetkililerine sesleniyorum.

Dünyada en çok sahipsiz, konuşmasını bilmeyen halini, derdini, istek ve arzularını, acısını, kederini, üzüntüsünü, arzu ve isteklerini ifade edemeyen bu canlılara Hayvanlara, Allah’ın emaneti sessiz kulları olan Hayvanlara sahip çıkalım, koruyalım.

Barınma, korunma, sağlık, eğitim, sosyal, yeme, içme her türlü alanlarda konularda birlikte ve ayrı ayrı fonlar kurarak çalışmalar yaparak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek hayvanların özgürce yaşamlarına, Yaşam alanlarına sahip çıkmalıyız. Bu konuda gerekli cezayı uluslararası ceza ve caydırıcı yasalarıyla koruma altına almaya davet ediyorum teklif ediyorum çağrıda bulunuyorum.

 Bu Kutsal göreve herkesi davet ediyorum. Hak ve Adalet Partimizin (HAP) Allah’ın bu sessiz kulları, Hayvanlar ile ilgili çok güzel çalışmaları ve projeleri vardır. İnşallah İktidara geldiğimizde bu projeleri hayata geçirip Hayvanlarımızı her türlü şiddetten koruyacağız kollayacağız, onlara insanlarla eşit yaşamı yaşamayı getireceğiz. Bu hayvanlarla ilgili www.hakveadalet partisi.org.tr web sayfamızda yer alan Program bölümünde hepsi vardır yazılıdır oradan görüp inceleyip buna yapılması, ilave edilmesi gereken başka düzenlemeler önerileriniz varsa bize 05352146696---05422140696 bizzat Genel Başkanımız YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRKE bildiriniz, bekleriz.

Saygılarımla...

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI....

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      587 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın