• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAP GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK TÜRKİYE BİR GEMİ EĞER BATARSA HEPİMİZ BATARIZ.
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı Basın Toplantısında:
Herkes aklını başına toplamalıdır. Türkiye bir Gemi gibidir. Eğer Türkiye batarsa, batırırsanız, Hepimiz de batarız. Herkes akıllı olmalı ve ortak bir noktada buluşmalıdır, Tek Vücut, Yek Vücut olmak zorundayız.
Geçmiş geçmişte kalmıştır. Önümüze bakalım. Geçmişle uğraşmayalım. Geçmiş ten ders alalım.Şu hassas dönemde geçmişi kaşımayalım.Milli Birliğe,beraberliğe çok ihtiyacımız var şu dönemde. Türkiye’yi, bizleri yönetenlere, yetkililere, Sağcısı, Solcusu ve diğer kutuplara sesleniyorum:
Atalarımızı, Geçmişimizi, kötüleyerek, ötekileştirerek bir yere varamayız. Buna Alpaslan da, Yavuzda,  Fatihte, Osmanlıda, Abdülhamit de, Atatürk ve Silah arkadaşları da dahildir.
Günahlarıyla, sevaplarıyla Allah hepsinden de razı olsun.
Tarihi gerçek tarihçiler söylesin, anlatsın. Ağzı olan yalan, yanlış, taraftar konuşmasın. Kafaları karıştırmasın. Nasıl Sevr Antlaşmasının yaşama hakkımızı bile elimizden alacak bir antlaşma ise: Lozan Antlaşmasınındı yeniden var olmamızı, yeniden bir ülke olmamıza, satılan Vatanın geri alınmasını sağlayan antlaşmalar olduğunu Tarihçiler çıkıp gerçek neyse söylemelidirler.
Şu bir gerçektir ‘ki: Bu ülke, T.C. Devleti, Atatürk ün, silah arkadaşlarının, Yüce Türk Milletinin, Halkının, Kürt’üyle, Türküyle, Laz’ıyla, Çerkez’i, Abaza’sı, Boşnak, Manavıyla, Arap’ı, Romanı, Yörük’ü, Dadaşı, akkuşu değerlerin eseridir.
Şu anda Dünyanın en iyi Ordusu Listesinde Türkler, Türkiye yok artık. Kara, Deniz, Hava, Kuvvetleri alanın hiç birinde eskisi gibi, eskisi kadar hiç birinde Türk Ordusu Dereceye giremiyor. Dünyanın en iyi ordusu: ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Japonya ve sıkı durun Hindistan olarak belirlenmiş. Türkler ilk sıralarda yok artık. Oysaki Eskiden,10--15 sene öncesi Türk Ordusu Dünyanın en iyi, en güçlü 3--5 Ordusundan biriydi. Kurtuluş Savaşını, millî Mücadele-yi Atatürk 20.000 kişilik bir orduyla başlatmıştır. Şimdiki 600--700 bin kişilik orduyla bir gecede Suriye den Türk Toprağı olan, Süleyman Şah Kalesini, Türbesini bir gecede boşaltarak bir tek kurşun bile atmadan Türkiye'ye taşıyarak, kaçırarak bunu Zafer sayılıyor, kötülüdekileri Atatürk ve Silah arkadaşları ise: Bir tek kurşun atamadan Hatay'ı Türkiye ye katıyor.
Eskiyi, eskileri, kötülemeyi, uğraşmayı, ortamı germeye gerek yok. İleriye bakmak gerek. Terörden  ülkemizi arındırmak, Demokrasiyi, Hakkı, Hukuku, Adaleti, millî birliği beraberliği, kardeşliği, özgürlükleri. Ekonomimizi, modern, çağdaş bir şekilde sağlamalı lıyız, getirmeliyiz,
Yeni bir huzurlu ,terörden arınmış,yaşanabilir,dosta güven düşmana korku veren,güçlü ordulu,güçlüTürkiyeyi birlikte yaratmalıyız.
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) olarak, biz tüm Teşkilatlarımızla Devletimizin Hükümetimizin,Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın yanındayız,arkasındayız,tek amacımız Gençlerin, kadınlarımızın, devletimizin geleceğini, Bekasını tehlike altından kurtarmaktır.Bu amaçla destekliyoruz.Biz ayrı misyon ,vizyonu olan partiyiz,Ak Parti ayrı Misyon Vizyonu olan Partidir.Bazı konularda ortak ,örtüşen fikirlerimiz vardır.
"Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz."
Saygılarımla....
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK.NEL BAŞKANI....
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1689 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın