• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
(HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:BİZ AVRASYA BİRLEŞİK DEVLETLER BİRLİĞİNİ KURACAĞIZ
Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan,Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında:
Herkes aklını başına toplaması gerek.Ne ABD den,nede Avrupa dan,Türkiye ye dost olmaz,olmadığını 15 Temmuz 2016 Fetö Darbesi ve sonrası bize iyice isbat etmiştir.Türkiyenin yeniden şahlanışa geçmesi,geçirilmesi gerek.
Türkün Türk ten başka dostu yoktur tezini hayata geçirmek gerek. Tarihte Viyana Kapılarına kadar dayanmış onurlu Türk Halkının,T.C. Devletinin : AB nin Onur kırıcı talep,istek,önerileri,dayatmaları nedeniyle Yıllardır Avrupa Birliğine gireceğiz diye Avrupa Birliği Kapıların da TC Devletinin beklemesine,bekletilmesine,hiç gerek de yok,ihtiyaç da yok.Biz İktidara geldiğimizde Avrasya Birleşik Devletler Birliğini,Topluluğunu kuracağız.
Çünki : Avrupa nın: Her zaman 350 milyon Türk Topluluğuna istese de istemese de ihtiyacı var. Ve de muhtaç dır.Bu nedenle biz İktidara geldiğimizde:Başta Rusya olmak üzere,tüm Türk Toplulukları Devletleriyle birlikte ve Yunanistan,Bulgaristan,Kosova,Meka-donya,Arnavutluk,İran,Irak,Suriye ve diğer Türk Devletlerinin katılımıyla, Avrasya Birleşik Devletler Birliğini (Topluluğunu) kuracağız.Bunu kurduktan sonar:Bakalım Avrupa kime mal satacak,kimi sömürecek,bundan sonrada kim kimin kapısında beklemeye başlıyacak göreceğiz.
Ülkemi İdare eden gelmiş geçmiş tüm İktidarların hepside Din Ticareti,Siyaset Ticareti yaparak Halkımızı yılarca kandırdılar,sözde uyuttular,değerleriyle oynadılar.Yüce Türk Milletim,Halkım,Gençlerim,Kadınlarımın ülkemde yüzü gülmüyor.Herkes geleceğinden, ikbal ve istikbalinden,bekasından tedirgin,ümitsiz.Halkımız bolluk içinde yokluk yaşıyor, yaşatılıyor.ülkemin Cennet gibi imkanlarından,denizinden,kumundan,güneşinden,doğasının güzelliklerinden parasızlık nedeniyle faydalanamıyor.
Burdan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana,Başbakanımız Sayın Binali Yıldırıma ,Hükümet üyelerine ve diğer yetkililere,80 Milyon Yüce Türk Milletini,Halkını idare edenlere, Aferincilere, sesleniyorum.
Türkiye yol geçen hanımı oldu?Her savaşan ülkenin sözde vatandaşları olan,vatan topraklarını,Namus timsali bayraklarını,onurlarını, savunmayıp kaçan milyonlarca Iraklıya,Suriyeliye sizler yabancı devletlerden Aferin alacaksınız,gösteriş yapacaksınız diye bakmak zorundamıdır? 80 Milyon Türk Halkının, tüyü bitmemiş yetimin haklarını sorgusuz sualsiz bu kendi ülkelerine faydası olmayan,ülkelerini vatan topraklarını savunmayan,kaçan insanlara yedirmek, içirmek, zorundamısınız?zorundamıyız? Halkımız buna razı değil,Halkımız büyük tepki gösteriyor,bunları istemiyor. duymuyormusunuz? Buralarda Petrol için,para için,savaşları kimler çıkarıyorsa,bu insanları yurtlarından ,yuvalarından kimler ediyorsa bunlara da onlar baksın.ABD baksın, Avrupa baksın,AB baksın,Birleşmiş Milletler baksın. 80 Milyon kişinin kul hakkını yiyorsunuz,bunlara yediriyorsunuz, yabancı devletlerden aferin alacağız diye kul hakkı günahınıda işlediğinizin farkındamısınız?
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan:Yüce Türk Halkımız,memur,emekli,işçi, esnaf,sanayici,gençlerimiz,kadınlarımız,her kesim büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde,işsiz güçsüz,mutsuz,aç,geleceğinden ümitsiz,güvensiz,kimseye güvenmiyor,bakmayın bu insanla-rın meydanlarda toplandıklarına,onlar ülkesine,devletine,bayrağına,vatanına,toprağına,idare edenlere saygısından,bağlılığından,vatanperverliğinden,yurtseverliğinden, toplanıyorlar.Bu toplanan insanların en az %80 aç,işsiz,güçsüz,evsiz,barksız. Yabancılardan Aferin alacağız derken,halkın ahını alacaksınız,sevginizi yitirteceksiniz.Benden demesi.
“Biz bölen değil birleştireniz.Parçalayan değil bütünleştireniz.”
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI....
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      825 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın