• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAP GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK: ÜLKE TEHLİKEDE MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ KURULMALI ORDU KANDİLE GİRMELİ

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı Basın Toplantısında:

Ülkenin, Devletin Bekası büyük bir tehlike altındadır. Geçmişten, Tarihten gelen Türkiye üzerinde kirli oyunları, emelleri Türkiye’miz: Küresel Emperyalist güçler, Haçlı Zihniyeti, İç ve Dış düşmanlar, Vatan hainleri, Terör, birlikte hareket ederek T.C. Devletinin, Gençlerin, Kadınların, Ekonominin geleceği, bekası tehlike altına sokulmuştur.

Türkiye Orta Doğu Ülkesi haline getirilmiş, Orta Doğu ateş çemberi, bataklığı içerisine sokulmuş durumdadır. Her gün ülkenin dört bir tarafından gelen Terör nedeniyle onlarca yaralı ve Şehitlerimize yürek dayanmaz oldu. Bu kangren olmuş yarayı tamamen kurutmanın zamanı geldi ve geçti bile.

Türkiye bu sorununu ancak: Geniş katılımlı, muhalefetsiz bir Milli Mutabakat Hükümetiyle daha rahat çözeceği kanaatindeyim.
Buradan, Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere: Bütün yetkililere, ülkeyi idare edenlere, seçimlere girmeyi hak kazanmış,

Bizim gibi,80 Milyon Milli İradeyi Temsil eden, İktidara, Başbakanlığa aday Siyasi Parti Genel Başkanlarına, Liderlerine, yetkili organlarına, Vatanperver, Yurtsever Yüce Türk Milletine, Sivil Toplum Kuruluşlarına sesleniyorum,        Çağrıda bulunuyorum:
  Acilen Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalıdır. Bu Hükümete Seçime girmeyi hak etmiş, Devletle, Halkla, sorunu olmayan, Terör destekçisi Partiler dışındaki, CHP, MHP ve bizim gibi seçime girmeyi hak kazanmış HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) gibi Partilerinde katılımıyla, İş Çevrelerinden, STK, Halktan birer temsilcilerin katılımıyla, geniş tabanlı bir Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalıdır. Ordu acilen Kuzey Irak’a, Kandile girmelidir.

Orada bulunan tüm Terör yuvalarını, kampların tümü yerle bir etmeli, Terör Örgütü elebaşlarının yakalanarak imha edilmesi, Kuzey Irak sınırımızdan en az 30--60 KM içerisinde tampon, güvenli bir bölge kurulmalı, sınırlarımızın güvenliği sağlanmalıdır.
Terör den arındırılmış güvenli, sağlıklı, huzurlu, mutlu, yaşanabilir. İçte ve Dışta İtibarlı, ”Dosta güven, Düşmana korku veren” bir Türkiye’yi yeniden kurduktan sonra, ülke barışı sağlandıktan sonra da, Barajsız veya Seçim Barajı %3 e düşürülerek, Bir yıl içerisinde erken bir Genel Seçime gidilmesinde yarar olacağı kanısındayım.
“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ GENEL BAŞKANI..

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      672 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın