• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRKÜN BİYOĞRAFİSİ ÖZ GEÇMİŞİ
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK,Burdur da doğdu.
 İlk,orta ve Lise tahsilini Burdur da tamamladı.Bursa İktisadi ve Ticari İlimler akademisini İşletme,İktisatı bitirdi.
Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir.
Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır.
Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde yer almıştır.
Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevini yapmıştır.
Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, İlk DYP Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür.
Sonra DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.Ayrıca 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gaziler,yakınları,nöbetçileri yardım yaşatma kültür derneğinin de halen Genel Başkanıdır.
27 Nisan 2012 de kurulmuş tek merkez ve milli çatı partisi olan, Hak ve Adalet Partisinin (Hap)kurucusu ve aynı zamanda kurucu Genel Başkanlığını yapmış, daha sonra yapılan üç Olağan Büyük Kongresinde ‘de oy birliğiyle tekrar Genel Başkanlığa seçilmiş, getirilmiş, seçimle gelen bir Genel Başkan ve Liderdir.
Hak ve Adalet Partisini (HAP) Seçimlere girmeyi hak kazandırmış ve partiyi 7 Haziran 2015 milletvekilleri seçimlerine sokmuştur
 Aynı zamanda da,Ayrıca 15 Temmuz 2016 Darbesi Şehit ve Gazileri,Nöbetçileri Yardımlaşma,Yaşatma,Dayanışma,Kültür Derneğininde kurcusudur ve Genel Başkanıdır.
7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde ilk kez seçimlere girmiş ve seçim oy pusulasının 6. sırasında Milletvekili seçimlerinde katılmıştır.
1 Kasım 2015 seçimlerinde Milletvekili seçimlerinde seçim oy pusulasının 5. sırasında seçimlere girmeyi hak kazanmış,fakat Ülke de siyasi istikrar bozulmasın,önce partim değil önce vatanım diyerek,
Ay yıldızlı bayrağım 5 vakit ezan sesim ,gençlerim kadınlarım devletimin geleceği bekası diyerekten  550 Milletvekili adayıyla birlikte oylar bölünmesin ve şu zamanda ülkeyi yönetecek Sn Cumhurbaşkanın dan RTE başka bir Lider olmadığı için,CHP ve MHP dende kavgadan dövüşten başka bir şey yapmadıkları,Halkın Umut partisi olmaktan uzak,ellerinde ülkeyi,halkı ekonomiyi kalkındıracak her hangi bir plan,projeleri olmadığı için üretmedikleri için bunlardan ülkeye halka  verecekleri bir şeyleri olmadığından,Bizlerede uzak durdukları,hiç bir konuda görüş alış verişinde bulunmadıkları için,iş birliğine yanaşmadıkları için,ülkemde siyasi istikrar bozulmasın AKP Bir şans daha tanıyalım diye, Adalet Ve Kalkınma Partisi (AKP) lehine seçimlerden çekilmiştir.Liderini desteklemiştir.
Aktif siyasetten gelen, asil bir ailenin ve asil Türk Milletinin Vatanperver, Yurtsever, Alpaslanın, Fatihin,Yavuzun,Abdülhamit Han Osmanlının Torunudur.Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur.
Geçmişinle Tarihinle  tüm atalarıyla günahıyla sevabıyla onur ve guru duyar
Yolu Hakk yoludur.HZ.Ömerin Adaletiyle,Halkla birlikte Hakça bir düzen kurma yoludur.
Dağlardan, karadan, denize, gemiler indirten, korkusundan Çin Settini yaptırtan, öldü denildiğinde tekrar dirilen, yeniden Devlet kuran, çağ kapayıp çağ açan,7 Düvele dizi olana önünde diz çöktürten, başı olana önünde baş eğdiren Alpaslanların, Yavuzun,Fatihlerin, Osmanlının Abdülhamit Hanın,torunudur,Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. 
 Bayrağını ve T.C. Devletini,5 vakit ezan sesini, Ayyıldız’ı bayrağını seven, vatan sever, yurtsever, millî birlik ve beraberlikten, kardeşlikten, barıştan, yana bir liderdir.
Her zaman
‘TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET’

den yanadır.
Yiğit Zeki Öztürk evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

”Biz bölen değil birleştireniz, Parçalayan değil bütünleştireniz”‘
ALLAH HER ZAMAN HAKKIN VE ADALETİN YANINDADIR.
Saygılarımla...
YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK
HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI..
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      12634 kez okundu

Yorumlar

     22/12/2017 19:32

Başarılarınızın devamını dilerim
Misafir -